PID → která platba se nejvíce vyplatí pro delší období?

Vím, že v rámci Pražské integrované dopravy existuje hned několik způsobů, jak platit. (Nyní by měla být nějaká permanentní jízdenka, či co.) Co se nejvíce vyplatí v rámci let?

Odpovědi
ratava

Co do utracených Kč se nejvíc vyplatí celoroční předplacená jízdenka, nyní se jmenuje Lítačka, dříve Opencard, za (snad stále) 3650.- (plus cena karty). Další její možnosti jsou čtvrtletní, měsíční, pro studenty na 10 měsíců…

Kromě Lítačky si můžete koupit časovou předplacenou jízdenku bez nutnosti jakékoliv registrace- opět měsíční, čtvrtletní, roční. Cena jednotlivých druhů je dražší než u L., její výhodou je možná přenosnost- v případě, že nebudete delší dobu v Praze, může ji používat někdo jiný…

Pro krátkodobý pobyt je možnost si zakoupit vícedenní jízdenky…

více zde:
http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/ (jednotlivé tarify rozepsány v „jízdné“- „znění tarifu“)
a webové stránky Litacka.cz

(…platit můžete v hotovosti i platební kartou…)

…v případě nejasností se můžete obrátit na jakékoliv info centrum- např. ve stanici Hl. nádraží, Můstek…