iwetax

Píchnutí o jehlu v autobuse- je to fáma?

Tento vzkaz jsem našla na internetu, je to výmysl?

Před několika týdny si sedla jedna dívka v kině na něco píchajícího na sedadle. Když vstala,
aby zjistila, co to bylo, našla zapíchnutou jehlu do sedadla, na které byl připevněn vzkaz:
„Právě jsi byl(a) nakažen HIV“.
Kontrolní středisko chorob zaznamenalo v poslední době mnoho podobných případu v mnoha
dalších městech, hlavně v Praze.
Všechny testované jehly byly HIV pozitivní nebo obsahovaly zhoubný typ žloutenky.
Středisko taktéž udává, že takovéto jehly byly nalezeny i na veřejných bankomatech a
hlavně v dopravních prostředcích MHD. Je více než pravděpodobné, že jehly nastrkávají
HIV nakažení narkomani.
Žádáme každého, aby byl v takových případech obezřetný. Měli byste si pozorně
prohlédnout každé veřejné sedadlo židli s největší opatrností. Starostlivý vizuální pohled
by měl stačit.
Zároveň vás žádáme, abyste tuto zprávu podali co nejvyššímu počtu vašich blízkých, přátel i
známých, které tak upozorníte na toto nebezpečí.
Je to velmi důležité! Můžete zachránit život jen tím,že odešlete tuto zprávu dále.
Prosím, věnujte pár sekund vašeho času na odeslání tohoto odkazu přátelům a známým, ale i
sousedům a kolegům v práci.

Nejlepší odpověď
quentos

jedna z nejznámějších mailem šířených planě poplašných zpráv, tzv. hoaxů.

Více o fenoménu hoaxu a jejich seznamy na www.hoax.cz . Tuto zprávu tam najdete taky.

Další odpovědi
mojitek

no ja bych to nespecifikoval na ceskou komunitu. Pracuji s cizinci z ruznych koutu sveta,a kdybyste vedeli ceho vseho jsou schopni …a to nejde o zfetovane trosky..
Doplňuji:
teda nevim jestli zrovna tato zprava je „hoax“ ale mozny to samozrejme je. Zcela bezne maminky na piskovistich,det­skych hristich nalezaji pouzite jehly od fetaku. Ja bych ty fetky postavil hned ke zdi a kulku do hlavy. Kdo zije ve meste tak asi vi co je to za chamrad ty smazky

Bumbes

Bohužel taková je doba hlavně v naší CZ lokalitě, kde je maximálně vyvinutý „pud“ závisti a nepřejícnosti. Takže když se nějaký jedinec nakazí smrtelnou chorobou, největší jeho přání je, aby touto nemocí onemocněli i ostatní, aby náhodou nebyli „ve výhodě“.
Je to bohužel český fenomen a dokonce i existují na toto téma mnohé, pro Čechy ostudné anekdoty.
Doplňuji:
To, že někdo toto varování vložil do HOAX databáze a další to podporují, nejspíš pouze znamená, že dotyční zatím s tímto problémem nepřišli do styku.
Přeji jim, aby se na ně POUZE „zašklebila“ nastražená injekční jehla s nákazou v sedadle MHD, nebo v kině.
Nepřeji jim, aby měli tento (ve větších městech populární) infikovaný dáreček zapíchnutý v zadnici.
Nevěřící Tomášové vyndejte hlavu z písku … nebo snad z té zadnice?

ten který je

Lidičky Quentos je nejblíže pravdě,nicméně dávejte pozor na své děti zejména na pískovištích kde ten dobytek nechává použité jehly.

FOG

Nemyslim,ze je to jen CZ fenomen.Nemam to nijak potvrzene,ale pred cca 15 mi tohle rikala ma nevlastni dcera o telefonnich automatech- pri vraceni drobnych penez – s jehlou nebo pri vraceni drobnych pri nakupu z „automatu“ na cokoliv -pepsi,coko,precl aj. Ziji v US.

Bumbes

TO: ten který je
pozoruhodně vyjádřeno … asi jako říkat, že strašidla neexistují, ale mezi půlnocí a jednou v noci raději nevycházet, protože to je doba strašidel.