lilien97

Píchání na leve straně hrudi,muze to bxt srdce?

Poslední dobou mě čim dal tim vic bolí na levé straně jakoby u srdce při hlubšim nádechu takové silné píchání(určitě víte co myslim) ,ale u mě se to projevuje každý den třeba tak 15×. Vždy když to začne bolet, sahnu si na misto bolesti a citim jak mi rychle zběsile bije srdce.
Muze by to srdce? Nebo plíce? Nebo uplně něco jineho?

Odpovědi
mosoj

Může to být srdce, arterioskleróza, zápal plic, páteř, nebo úplně něco jiného.

anonym

Rozhodně neotálej s návštěvou lékaře*) – i když spíše než na srdce odhaduju tvůj problém na plíce…
Nepřechodila´s v pos­lední době třeba chřipku nebo angínu??
___
Těším se na Odpovědně na dotaz – „asi mám infarkt (mrtvici) – mám volat lékaře a nebo mi poradíte něco lepšího?“
;-D

marci1

Tvoje otázka je položena už potřetí – poprvé před 182 dny ,( na všechny Ti někdo odpověděl ). Jelikož máš tyto problémy již delší dobu, svěř se rodičům a navštivte lékaře.

Kelt

Opakuje se bolest pravidelně? Například v nějakou dobu, po nějaké konkrétní činnosti, nebo po nějakém jídle, či cvičení? A jaké je dýchání v daný okamžik? Povrchní, hluboké, nebo jiné? Existují přístroje na měření tlaku, kupte si ho a měřte si tlak pravidelně. Tlak se mění i během dne. V případě bolesti srdce pomáhá stisknutí nehtu na ukazováčku – odstraňuje bolest v horní polovině těla, nebo stisknout ukazováček na malíčku – povzbuzuje dráhu srdce. Ale to jsou pomocné procedury v době nouze – infarkt a pod. Každopádně doporučuji návštěvu lékaře, udělat EKG, a pod.

Stingo

Bolest srdce pred infarktem se většinou vyznačuje bolestí na celem hrudníku.