Avatar uživatele
lilien97

Píchání na leve straně hrudi,muze to bxt srdce?

Poslední dobou mě čim dal tim vic bolí na levé straně jakoby u srdce při hlubšim nádechu takové silné píchání(určitě víte co myslim) ,ale u mě se to projevuje každý den třeba tak 15×. Vždy když to začne bolet, sahnu si na misto bolesti a citim jak mi rychle zběsile bije srdce.
Muze by to srdce? Nebo plíce? Nebo uplně něco jineho?

Zajímavá 0 před 3655 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Může to být srdce, arterioskleróza, zápal plic, páteř, nebo úplně něco jiného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Rozhodně neotálej s návštěvou lékaře*) – i když spíše než na srdce odhaduju tvůj problém na plíce…
Nepřechodila´s v pos­lední době třeba chřipku nebo angínu??
___
Těším se na Odpovědně na dotaz – „asi mám infarkt (mrtvici) – mám volat lékaře a nebo mi poradíte něco lepšího?“
;-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Tvoje otázka je položena už potřetí – poprvé před 182 dny ,( na všechny Ti někdo odpověděl ). Jelikož máš tyto problémy již delší dobu, svěř se rodičům a navštivte lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Opakuje se bolest pravidelně? Například v nějakou dobu, po nějaké konkrétní činnosti, nebo po nějakém jídle, či cvičení? A jaké je dýchání v daný okamžik? Povrchní, hluboké, nebo jiné? Existují přístroje na měření tlaku, kupte si ho a měřte si tlak pravidelně. Tlak se mění i během dne. V případě bolesti srdce pomáhá stisknutí nehtu na ukazováčku – odstraňuje bolest v horní polovině těla, nebo stisknout ukazováček na malíčku – povzbuzuje dráhu srdce. Ale to jsou pomocné procedury v době nouze – infarkt a pod. Každopádně doporučuji návštěvu lékaře, udělat EKG, a pod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stingo

Bolest srdce pred infarktem se většinou vyznačuje bolestí na celem hrudníku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek