demenceee

pichani na hrudi

ahojte. od vcerejska me picha na hrudi kdyz se nadechnu. predevcirem jsem tu psala otazka ohledne bolesti zad nebo ledvin tak jsem se vydala k ortopedovi ten mi predepsal rehabilitace a nejake IF proudy atd. Vcera me zacla pichani pri nadehnuti mezi prsy. dnes rano to nic nedelalo az ted to zacalo nevite co to muze byt pater nebo neco se srdcem ? docela se bojim ze budu mit neco se srdcem ze treba dostanu nejaky sok a odveze me rychla :( diky za rady. pridavam anketu co si myslite ze by to mohlo byt
Doplňuji:
prosím taky o názor nebo jestli jste tohle někdy zažili.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
tom004

páteř ?

Srdce? Možná, + dalších x možností. Diagnostikovat konkrétní může jenom lékař.

Další odpovědi
bolak

páteř ?

Pravděpodobně.

Teď už moc né, ale v pubertě (myslím v tý raný) se mě to stávalo denně i několikrát. Když sem uplně vydechnul a schoulel se do klubíčka > http://www.magicka-svetla.cz/25-28-large/medium-violet-ball.jpg tak to bylo oukej, ale jakmile sem dejchal zhluboka nebo se pokoušel narovnat, tak jak kdyby mě někdo nabodával na plot. Říkal sem to tenkrát doktorce, tvrdila že je to normální. Že to přejde až dostanu rozum a protože už se to stává jen sporadicky, předpokládám že ta chvíle už je na spadnutí.

Je fakt že kdyby to bylo srdce, tak by se to projevovalo nejspíš i jinak (tlak, omdlívání, tachykardie, arytmie, šelest a kdovíco ještě). Najdi si někde na internetu cviky na záda a na hrudník, běž si občas zaběhat a třeba se to zlepší.

PS: Pokud by se ti náhodou stalo, že bys běhala, běhala a najednou koukáš že ležíš v sanitce s vyhtrnutým tričkem, hrudník máš umaštěnej vod gelu a na prsou dva červený fleky jak vod žehličky, tak sem se s tou páteří netrefil.

Sůwa

páteř ?

Doplňuji:
Tohle je dost častý problém, že se bolest ze zad přenáší do hrudní oblasti a většina lidí je připisuje poruchám srdeční činnosti. Někdy to může vyústit až v panickou poruchu : http://diskuse­.abecedazdravi­.cz/psychicke-problemy-a-psychologie/panicka-porucha

Deli

páteř ?

Spíš páteř, jestli máš sedavé zaměstnání nebo nezdravý posez, je to dost pravděpodobné. Mně před pár lety neskutečně bolela prsa – letěla jsem na prsní, že tam mám nějaký zánět či co – a řekli mi, že to je od páteře a ať si vezmu pár dnů ibalgin a pak začnu cvičit. No, bylo to tak.

pusinka50

páteř ?

Píchání není srdce, může to být od páteře, můžou to být i nervy, stres, úzkost