PHP: 2 × action v HTML formě

Dejme tomu, že mám html formu:

<form action=„https://­abc.cz“ method=„POST“>

ale jeste k tomu stejnymu chci pridat -
action=„main.php“

Odpovědi
lukas.zmizik

nemuze…se dvema action by to bylo i nelogicke ne?

Vojtěch

Pokud chcete odeslat formulářová data dvěma skriptům najednou, tak to nelze. Můžete je ale poslat jednomu, který rozhodne, kam data postoupí dále.
Pokud to myslíte tak, že na formuláři máte více tlačítek, a každé z nich odešle formulářová data jinam, můžete toho docílit pomocí JavaScript. Příklad viz odkaz.

Zdroj: www.codeprojec­t.com/KB/scrip­ting/multiacti­on.aspx

MichalN

dá se to vyřešit v tom jednom skriptu který se volá tak, že zařídí vše potřebné, třeba další přesměrování, záleží na tom proč potřebujete volat ty skripty dva, určitě existuje možnost jak to vyřešit a většinou bývá jednodušší, než původní myšlenka :) kdybyste to nutně potřeboval vyřešit pošlete mi email