bolak

Photoshop – Jak umístit člověka do klece?

Jak umístím ve fotošopu jednoduše jeden prvek do druhého, tak aby to vypadalo opravdu věrohodně, dejme tomu kdybych chtěl vložit nějakého člověka, kupříkladu Jaroslava Ježka, do klece?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. fotku klece umístíš do první vrstvy
  2. vložíš další vrstvu a do ní fotku ježka (či Ježka)
  3. z fotky j(J)ežka vyřízneš pouze to, co chceš do fotky klece přenést, zbytek mázneš
  4. vložíš další vrstvu a do ní fotku klece
  5. z této fotky klece vyřízneš pouze to, co chceš aby bylo před j(J)ežkem (mříže), zbytek odmažeš (samozřejmě to, co zbude musí navazovat na fotku 1)
  6. doladíš ´drobnosti´ – osvětlení, barvy, stíny, abys jednotlivé vrstvy co nejvíce ´sjednotil´ (samozřejmě předem vybíráš takové fotky, aby to bylo co nejjednodušší)
  7. spojíš všechny vrstby do jednoho obrázku

bolak

mowla: No tak tenhle způsob samozřejmě znám, já myslel jestli to nejde nějak jednodušeji, nějaká funkce kde bych si nastavil odstíny barev které chci ponechat (tedy barvu kterou má mřížka, protože okolí mříže je prakticky bílé), pak kliknul na nějaké tlačítko „odstranit okolní prostředí“ a zůstala by mi tam jenom ta klec.
Prostě abych se s tím nemusel nimrat a mazat každý otvor klece (kterých jsou stovky) zvlášť. To myslím tím „jednoduše“ 🙂, prostě aby to bylo hotovo za 10 vteřin.

anonym

Jde to – jak píše Arygnoc – řezat nikoli lasem (nebo geometrickým tvarem), ale podle barev. Na fotkách to ale používám jen zřídka (např. při vyřezávání rozcuchaného účesu) – odstínů je, obvykle, tolik, že laso je rychlejší (na grafikách s ´málo´ barvami je to fajn).

arygnoc

samozrejme že to ide.
zvoľte vybranú farbu (tú v okienkach mreží) ako priehľadnú (pozor na odtiene bielej, bude ich treba asi spriehľadniť viac, pokiaľ nie je pozadie klietky rovnaké).
pozor, tá priehľadná farba bude iba v tej jednej vrstve!

treba spraviť aj rozlíšiť, čo bude za predmetom v klietke a čo pred predmetom („zadok“ a „predok“, spodnú a vrchnú vrstvu).
no a samozrejme vrstviť.

bolak

a kde přesně nastavím to „průhledná“, můžeš napsat postup krok za krokem?