Kapicka

pH stupnice

Ahoj ahoj,chci se zeptat na chemii,jelikož jí mám poprvé a nepochopila jsem moc látku.Kyselost a zásaditost chápu,ale jen tak jsem si usmyslela jestli existuje vzorec pH>4 a popř. o co by se jednalo jestli kyselost či zásaditost.Pop­ř.omlouvám se za hloupou otázku.

Nejlepší odpověď
www

Vycházej z toho, že neutrální voda má pH 7.
Co je míň, je kyselé. Více než 7 zásadité.
Doplňuji:
Vše ale najdeš v učebnici 😉.

bolak

Asi sem nepochopil otázku, ale tady máš co je to PH i tabulku pro běžné látky, se kterými se můžeš setkat > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/PH

bolak

neutrální je 7, všechno co je menší je kyselý, všechno co je větší je zásaditý