Petr005

Pevnost betonu ze stroje?

Mě pořád přesvědčují na beton. Míchají to prý ve stroji, ale neřekli mi jakou to má pevnost v ohybu a to je podle mě taky důležité? Nebo né?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Prostý beton ( nearmovaný ) nemá prakticky žádnou pevnost v ohybu 🙂

Další odpovědi
Drap

Nevím jaký máš stroj na mysli ? Beton míchaný v betonárce jsou schopni namíchat přímo podle přání a požadavků zákazníka. Pokud si objednáš, namíchají ti třeba beton, používaný na nosné prvky a mostní konstrukce.

Emefej

Pro beton je mnohem důležitější pevnost v tlaku.
Doplňuji:
Něco o pevnosti betonu http://www.eme­fej.cz/pevnost-betonu/

honza19hk

Záleží kam ho budeš lejt,jaké využití bude místnost mít,jiný beton musí být ve fabrice a jiný třeba v bytě.Do bytu či domu je ale zbytečné dělat anhydritovou podlahu jak ses tu už ptal. Beton který není armovaný nemá žádnou pevnost v ohybu.tak se získá přidáním roxorů nebo karisítí.

napiš co budeš betonovat pak se dá snáze poradit,když vím kam ten beton příjde.

xorex

Přecé není betón jako betón :)
Ale ty asi myslíš takovou tu míchačku, jak to míchaj na stavbě… no co já vím, když se tohle vyrobí na betonárně, tak na to nedávaj ani záruku na pevnost…
Emefej, to ale platilo před X lety…jenže dneska je to samej polystren, vata… a je to pěkně měkký.. takže ta pevnost v ohybu, to bude asi základ..
Doplňuji:
málem bych zapomněl :)
http://www.anhydrit-podlahy.cz/betonove-podlahy-samonivelacni