Punkie

Petice proti ucitelce

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli je nejaká možnost „vyměnit“ učitele na Sos (obcodni akademie). Jsem ve škole teprve 14 dnů (1. ročník). Problém je s učitelkou matematiky. Nedokáže vysvětlit učivo a chce po nás nemožné… Např. Dostal sem zlomek (Sedm devítin) měl jsem říct 7 vět o tom zlomku asi za 20 sec… řekl sem 2 věty a dala mi nedostatečnou… Dal sem stejnou otázku Matce která vystudovala vysokou skolu (nevedela) ani kamarad z gymplu… ( Okecat to nejde (neni to cele cislo, kdyz ho vydělíme vyjde 0,777… atp.)) A proto se chci zeptat jde sepsat nejaka petice na učitele tak brzy? Přes polovinu podpisu ze tridy bych mel :) Prosím poradte mi :)) Děkuji předem za odpověd

Nejlepší odpověď
mosoj

Zlomek 7/9 je naznačené dělení. Zlomek má čitatele a jmenovatele. Zlomek má zlomkovou čáru. Pokud vydělíme čitatele jmenovatelem dostaneme číslo. Pokud je čitatel větší než jmenovatel dostaneme vydělením číslo větší než jedna. Pokud je čitatel menší než jmenovatel dostaneme vydělením číslo měnší než jedna. Pokud se čitatel rovná jmenovateli dostáváme dělením číslo jedna. Zlomkem se vyjadřuje část celku atd. atd.

Vyokou školu nemám.
Doplňuji:
Ve všech těch uvedených odpovědích lze použít čísla uvedeného zlomku.

Další odpovědi
bolak

Petice je podle mě k ničemu, jen byste byli za ufňukánky. Jestli chcete učitele vyšachovat, chce to tvrdší hru, chce to dokázat škole že je to neschopnej pedagog a že nemá u žáků respekt :) Napadá mě jediná věc, a to kompletně sabotovat proces známkování, ale museli byste se na tom domluvit celá třída a nesmělo by vám záležet na známce (v pololetí o nic nejde). Všichni do jednoho byste se pak normálně učili a fungovali při výuce dál, ale při jakýmkoli zkoušení byste nevydali ani hlásku a při písemkách byste celá třída odevzdali jen prázdný papíry. Na čtvrtletní rodičovský schůzce byste pak měli celá třída (všech 30 žáků nebo kolik) z matematiky pětku a to bys viděl co by se dělo za věci…

Ale to je jen takovej nápad, rozhodně bych takovouhle velkou akci nepodnikal jen kvůli jednomu zkoušení ze zlomků…
Doplňuji:
Měli sme fyzikářku která byla podobnýho ražení. Devadesát procent třídu u ní propadalo, já byl mezi těma co se drželi na čtyřce (moje známky byly: 1,3,3,4), den před pololetním vysvědčením mi oznámila že jsem u ní propadl :)) To mě fakt dostalo. Zved sem ruku, jentak opatrně ale jak se na mě podívala, už sem toho litoval. I když sem věděl že sem v právu, srce bušilo jako nikdy a sem měl naděláno. „CO CHCETÉÉ“ prej na mě :) já na to, jestli to není nedorozumění, že nechápu jak sem moch propadnout, když mám 1,3,3,4 :) Začala na mě řvát že to teda nemám, a co si to vůbec dovoluju. Naštěstí ona ty známky zapisovala žákům i do seštitu, to sem měl jediný štěstí. Vytrhla mi sešit z ruky, prolistovala a zakroutila zklamaně hlavou. Čekal sem omluvu a vysvětlení, místo toho se mi dostalo akorát jejího povzdychnutí: „to je teda divný, já tu mám v notýsku samé pětky“. Z milosti mě nakonec dala čtyřku…

Jednou už sem tu o ní psal, měla postižený dítě a tak si to prostě vybíjela na nás zdravejch. I takoví učej na školách.

Alesh

No, upřímně ti řeknu, že „matikáře“ tohoto ražení jsem nikdy nepotkal a doufám, že ani nepotkám. Zkoušení tohoto typu bych asi taky nezvládl, neboť je to spíš zkoušení z češtiny než z královny věd, kterou vcelku výborně ovládám. 🙂 Matematika není o kecech, doslovně přesně vyřčených definicích atd., ale o tom, že tomu rozumíš, umíš to použít, víš, co to znamená.
Petice (po 14 dnech) je kravina. Je to těžký, budeš to muset asi nějak skousnout. Pokud ale celá třída bude mít problém a to především s chápáním látky a s prospěchem, pak by bylo dobré něco iniciovat. Důležité je ale předložit jasné nezpochybnitelná fakta, že ona to dělá blbě a ne vy. A to bude jistě oříšek.

Pepa88

Učitelka je skutečně malinko „mimo“.
Vřele doporučuji (pokud je vás více) zajít za svým třídním učitelem a problém mu sdělit…

Možná to zní jako pitomost, ale funguje to :) Jsem učitel a toto řešení by mi přišlo nejvíce korektní.

terry

Co říkají žáci z vyšších ročníků, které učila?

led

Miesto písania petície je lepšie otvoriť si učebnice a naučiť sa danú látku.

Punkie

Mosoj vše sem zkousel … neuznala mi to
Alesh nemas nejaky tip jaky fakta bych ji mohl predhodit? :))
Drap: Todle neni o uceni to je o tom ze chtel pulku vyhazet aby mohli spojit 2 tridy (sama to rikala) naucis se mocninu trí ona ti dá nejakou jinou chutovku..