Radovan M

„Pětačtyřicítka“

Dobrý večer,
zajímalo by mě, proč se říka (např. u Desert Eaglu či Magnum) že má ráži „pětačtyřicet“ (nebo 50). To má nábojnice průměr 4,5 cm ? :D :D :D :D
Doplňuji:
To jsem si dělal srandu, to by byl protitankovej „panzerfaust“ :D :D :D To mě taky napadlo – délka nábojnice, ale proč se to neudává jako u všech zbraní ? Jinak co dovede Desert Eagle vím sám… :D Pěknou paseku nadělá…

Nejlepší odpověď
mosoj

ráže 45 u ACP (pistolové) je 11,43 mm
je to 45 setin palce
0,45×2,54 = 1,143 cm = 11,43 mm

Další odpovědi
Miroslavst

45 milimetrů to by musel být kanón. jen si to představ nebo si vem pravítko a koukni kolik to je těch 4,5cm.
Nevím proč to tak je, jedině snad na délku, ale průměr to určitě nebude.
Zbraň pro ženský se říká 38. Hm, skoro čtyřcentimetrový průměr hlavně, potěš pánbů za ty díry.