ratava

Pěstujete si na zahradě nějakou dnes již „zapomenutou“- méně známou rostlinu/ plodinu?

  • popř. i v truhlíku za oknem, na balkóně…? Něco, co naši předci běžně pěstovali, ale v dnešní době se na to nějak zapomnělo…?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda se šťovík zahradní hojněči běžně pěstuje. Na jaře je výborný do polévek. Mně vyhovuje, protože obsahuje hodně železa. Ale letos mně uhynul, vyseju ho znova.

Jako děti jsme zjara šťovík trhaly a žvýkaly, chutnal kysele. Rostl všude. Dnes ho již nevidět.

Další odpovědi
dědapetr

Mišpule

dr.luha

Tabák Virgin, routa vonná, blín černý, ruská pažitka Bajkal – je desetkrát větší než normální, pastinák atd.