Břetislava

Pěstujete pažitku v květináči na okně? Kdy ji dáváte do bytu? Dá se dlouhodobě pěstovat v bytě? Poraďte.Díky

Nejlepší odpověď
beer

Míval jsem pažitku ve velkém květináči na balkoně. Pak přirozeně vždy na podzim zaschla, ale již začátkem ledna jsem ji vzal dovnitř a tam zůstala až do té doby, než přestalo moc mrznout. Takže zhruba dva měsíce v roce jsem nesklízel, ale pažitka nádherně prosperovala spoustu let.
Trvale v bytě jsem nezkoušel, vycházím z názoru, že si rostlina přecejen musí „odpočinout“..

Další odpovědi
suaeda

Pažitku pěstuji ve větším truhlíku v kvalitní zemině na parapetu. Nyní na podzim vyměním zem (vyhnojenou koňským hnojem) a nechám přes zimu odpočinout. Pokud jsou velké mrazy tak truhlík přikryji. Na jaře po oteplení pažitka začne opět růst.