Zlatý

Pěstuje někdo clematisy?

Stříháte je na jaře? Jaké máte zkušenosti? Děkuji za připomínky a rady.
Doplňuji:
Neříkejte, že je nikdo nemáte na zahradě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hanulko měla jsem na zahradě clematis,ale omylem ho dcera vytrhla i s plevelem,zasadily jsme novou rostlinku a opět se nezadařilo.Tak to letos zkusíme do třetice,drž nám palce,díky!

Další odpovědi:

Pokročilý

Klematisy se stříhají podle druhu.Jaro:řez,hnojení,obnova mulče.Léto:hnojení rostlin pokud jsou v nádobách,vyvazování nových výhonků,zálivka mladých rostlin,získávání řízků.Podzim:sběr semen,v případě potřebyradikálně prořežte klematisy skupiny 3.Zima:ochrana choulostivějších klematisů proti mrazu.Skupina 1 tyto rostliny nevyžadují absolutně nutné prořezávání,jen příležitostné prosvětlení.Skupina 2 obsahuje jenom ranné velkokvěté hybridy,nemusí se prořezávat,ale když se prořežou,vytváří větší květy a zdravější listy.Skupina 3 velkokvětých klematisů radikálně prořezat koncem zimy nebo začátkem jara a to do 30cm nad zemí.
Doporučuji literaturu KLEMATISY (DK-Dorling Kindersley)malá brožurka,kde se dozvíte více o tom,co Vám roste za druh na zahrádce..

Nejsou prý vhodné tam,kde jsou zvířata,malé děti.Těch máme plnou zahradu.

Pokročilý

Ano, já mám - moc se mi líbí jak kvetou :-) střihám na jaře. Dám odkaz. Mám jako oporu oblouk, soused je má popnuté po plotě, je to krááása

Zdroj: www.garten.cz/a/cz/2133-clemat is-plamenek-2/

Diskuze k otázce

Zlatý

hanulka11

Tak to budu držet pěsti.

Zlatý

hanulka11

Moc všem děkuji za reakce

Pokročilý

Pralinka1979

Hanulko, děkuji za zprávu :-) Přeji ať to vyjde a ať bohatě obrostou, věřím v to! :-) pa pa

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.