Avatar uživatele
hanulka11

Pěstuje někdo clematisy?

Stříháte je na jaře? Jaké máte zkušenosti? Děkuji za připomínky a rady.
Doplňuji:
Neříkejte, že je nikdo nemáte na zahradě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, sabik11, hanny 2, Pralinka1979 před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Hanulko měla jsem na zahradě clematis,ale omylem ho dcera vytrhla i s plevelem,za­sadily jsme novou rostlinku a opět se nezadařilo.Tak to letos zkusíme do třetice,drž nám palce,díky!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
savana

Klematisy se stříhají podle druhu.Jaro:řez,hno­jení,obnova mulče.Léto:hnojení rostlin pokud jsou v nádobách,vy­vazování nových výhonků,zálivka mladých rostlin,získávání řízků.Podzim:sběr semen,v případě potřebyradikálně prořežte klematisy skupiny 3.Zima:ochrana choulostivějších klematisů proti mrazu.Skupina 1 tyto rostliny nevyžadují absolutně nutné prořezávání,jen příležitostné prosvětlení.Skupina 2 obsahuje jenom ranné velkokvěté hybridy,nemusí se prořezávat,ale když se prořežou,vytváří větší květy a zdravější listy.Skupina 3 velkokvětých klematisů radikálně prořezat koncem zimy nebo začátkem jara a to do 30cm nad zemí.
Doporučuji literaturu KLEMATISY (DK-Dorling Kindersley)malá brožurka,kde se dozvíte více o tom,co Vám roste za druh na zahrádce..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nejsou prý vhodné tam,kde jsou zvířata,malé děti.Těch máme plnou zahradu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pralinka1979

Ano, já mám – moc se mi líbí jak kvetou 🙂 střihám na jaře. Dám odkaz. Mám jako oporu oblouk, soused je má popnuté po plotě, je to krááása

Zdroj: www.garten.cz/a/cz/2133-clematis-plamenek-2/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

Tak to budu držet pěsti.

před 4789 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Moc všem děkuji za reakce

před 4788 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pralinka1979

Hanulko, děkuji za zprávu 🙂 Přeji ať to vyjde a ať bohatě obrostou, věřím v to! 🙂 pa pa

před 4787 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek