hanulka11

Pěstuje někdo clematisy?

Stříháte je na jaře? Jaké máte zkušenosti? Děkuji za připomínky a rady.
Doplňuji:
Neříkejte, že je nikdo nemáte na zahradě?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Hanulko měla jsem na zahradě clematis,ale omylem ho dcera vytrhla i s plevelem,za­sadily jsme novou rostlinku a opět se nezadařilo.Tak to letos zkusíme do třetice,drž nám palce,díky!

Další odpovědi
savana

Klematisy se stříhají podle druhu.Jaro:řez,hno­jení,obnova mulče.Léto:hnojení rostlin pokud jsou v nádobách,vy­vazování nových výhonků,zálivka mladých rostlin,získávání řízků.Podzim:sběr semen,v případě potřebyradikálně prořežte klematisy skupiny 3.Zima:ochrana choulostivějších klematisů proti mrazu.Skupina 1 tyto rostliny nevyžadují absolutně nutné prořezávání,jen příležitostné prosvětlení.Skupina 2 obsahuje jenom ranné velkokvěté hybridy,nemusí se prořezávat,ale když se prořežou,vytváří větší květy a zdravější listy.Skupina 3 velkokvětých klematisů radikálně prořezat koncem zimy nebo začátkem jara a to do 30cm nad zemí.
Doporučuji literaturu KLEMATISY (DK-Dorling Kindersley)malá brožurka,kde se dozvíte více o tom,co Vám roste za druh na zahrádce..

anonym

Nejsou prý vhodné tam,kde jsou zvířata,malé děti.Těch máme plnou zahradu.

Pralinka1979

Ano, já mám – moc se mi líbí jak kvetou 🙂 střihám na jaře. Dám odkaz. Mám jako oporu oblouk, soused je má popnuté po plotě, je to krááása

Zdroj: www.garten.cz/a/cz/2133-clematis-plamenek-2/

hanulka11

Tak to budu držet pěsti.

hanulka11

Moc všem děkuji za reakce

Pralinka1979

Hanulko, děkuji za zprávu 🙂 Přeji ať to vyjde a ať bohatě obrostou, věřím v to! 🙂 pa pa