SportWoman

pěstování semen z ovoce

ahoj, nevíte náhodou zda se dá vypěstovat rostlinka z pecky citronu,pomeran­če,mandarinky,fí­ku,datle atd. ? děkuji
myslím to tak jakože když se pecka zasadí tak zda vyroste po nějaké době strom který bude toto ovoce plodit,nepotřebuju ty plody ale aby to byl strom, dík

Nejlepší odpověď
www

Ano, dá se to.
Více viz net, rostlina … pěstování.
Zkušenost

Další odpovědi
Drap

Ano e všech uvedených lze. Plody však nemusí být vždy, pokud je chceš mít na 100%, je třeba semenáčky naočkovat, nebo roubovat.

dudu

Pokud se chceš vyhnout očkování či roubování, které vyžaduje určitou zkušenost a přitom mít rostliny, které i rodí, pak použij řízkování. Tento způsob vegetativního rozmnožování se běžně využívá např. u révy vinné, rybízu a řady dalších rostlin.

elektrikář

Citroník i pomerančovník lze pěstovat doma v květináči.pří­padně ve vytápěném skleníku. Doma mi v paneláku dorostl do sily tužky. Potřebuje rosit mlhovkou. Než mi jej žena nechala u pootevřeného okna zmrznout. Pokud chcete aby plodil musí se naroubovat jinak máte pláně.Roub se sežene v botanické zahradě nebo u spec, na tropické rostliny u zahradníka.