EDA

PĚSTOVÁNÍ OSTROPESTŘCE

KOUPILA JSEM SI ROSTLINKU – OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ. Rostlinka po pár týdnech narostla do šíře 1 metru a s neskutečně pichlavými listy. Chtěla bych je podvázat a zvednout, protože vedle něho bivakuje levandule a nemá už ani prostor na světlo. Máte někdo zkušenosti s pěstováním této maxirostlinky? Vím, že je dobrá na játra, ale listy asi použitelné nejsou.

Nejlepší odpověď
www

Je to zdatná bylina, vyžaduje prostor. Pokud už listy zvedneš, nic se nestane.
Nepěstuji, navíc zde roste běžně planě. Více zde:
Doplňuji:
Edit: ..statná bylina..

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&q=OS­TROPEST%C5%98EC+MA­RI%C3%81NSK%C3%9D+p%C4%9­Bstov%C3%A1n%C3%AD&