EDA

pěstování melounu

Bydlíme v Královehradeckém kraji, kde máme i zahrádku. Chtěli bychom si na ni vypěstovat melouny. Někdo říká, že se mají nechat jen nějaké plody a ostatní oštípat,aby neoslabovaly ostatní. A můžeme už nyní dát rostlinku do foliáku s tím, že až bude teplo, foliák se odklopí. Máte s pěstováním někdo zkušenosti?

Odpovědi
www

Jsem z JM kraje a ještě na ZŠ jsme pěstovali vodní i cukrové melouny na kompostu.
Vyštípávaly se jen boční výhony a květy tak, aby byl jen jeden plod, další pak o kousek dál. Malé rostlinky jsme předpěstovali a ven se dávaly až touto dobou (podle počasí jako je právě nyní i později).
Určitě potřebují melouny kvalitní půdu a vydatnou zálivku, volně ven je zatím raději nedávej.
Poradí i net, pěstování melounů.