EDA

pěstování lanýže

Dají se pěstovat lanýše na zahradě, pokud ano, tak z čeho a jak? Prý je to lahůdka 🙂

Nejlepší odpověď
terry

Kdyby bylo pěstování tak jednoduché a šlo to na zahradě, nebyly by tak drahé.

Další odpovědi
anonym

Já vím tak, že rostou pod zemí v lese, velmi těžko se hledají, na vyhledávání lanýžů se cvičí psi, dokonce i parsata

hanulka11

tak to se nedají jen tak pěstovat na zahradě – je to vzácnost přečti si o nich a o jejich pěstování
http://ivoskr­.blog.cz/0803/zna­te-lanyze

A nevím jestli by náš obyčejný jazýček ocenil tu chuť?????

manon

Něco z wikipedie: "Byly vyvinuty metody jeho pěstování, které však vyžadují vysazování dubů a dlouhá desetiletí čekání než se pod duby lanýže objeví. " :)

www

Ne. Obzvlášť lanýše.

beer

Lanýže rostou v symbióze s listnatými stromy, především ale s duby. Tento mykorhizní stav se vyvíjí až několik desetiletí, než se pod zemí objeví první plodnice a v závislosti na složení, kyselosti půdy atd. se nemusí objevit také nikdy )
Pěstovat na zahradě se zkrátka jen tak nedají..
Doplňuji:
Lanýžů je sice několik druhů, které se svými mykorhitickými, půdními a dalšími nároky liší, jejich pěstování je nevyzpytatelné ale vždy.