Karooli

Pes na mě vrčí a cení zuby

Můj pes ( JRT 6let) na mě cení zuby a vrčí. Dnes pro příklad, jsem ho chtěla vzít ven, on ležel v posteli (ono je jedno kde leží jestli na gauči nebo v posteli-dělá to stejně), slovně jsem mu říkala, že jdeme – on nic, tak jsem ho chtěla popostrčit a on vycenil zuby a začal vrčet. Přijde mi, že to dělá častěji.. nechci ho zbytečně fyzicky trestat, ale co tedy s tím? Myslím si, že moc dobře ví, kdo je pánem, takže to nebude tím, že by zkoušel být nade mnou..Poradí mi někdo? Díky :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Mám doma dva voříšky, jeden se těší ven a druhý cení zuby,,nic naplat, ven půjdou oba,,ten s těmi zuby, je starší pes,,muž ho měl již před svatbou,,prostě ho popadněte za kožich, vytáhněte ven a vůbec s ním nediskutujte,,,pros­tě čůrat a kakat jít musí,,:-),,a když vrčí,,tak ho ještě seřvu, podotýkám, že je oba miluji,,ale co je moc je moc,,váš pes jen zkouší, co může,,,
Doplňuji:
Kric.ouwner,,tvrdý ano, ale k tělesným trestům bych sahala jen v krajních mezích. Cvičila jsem a chovala jsem psy téměř po celý život,,nesnáším fyzické tresty,,zažila jsem mučení služebních psů Policie i vojáků, brečela jsem jak malé dítě,chlapy se mi smály a tloukly psy ještě víc,,mám jiné metody a musím říci, že se moje metody, na rozdíl od policejních metod ujaly,,,já nepotřebuji zmlátit psa a věšet ho na strom, aby mě respektoval a poslouchal,,,

Neřeknu lehké plácnutí, to ano,,a doufám,že to jste myslel,,skutečně jsem zažila to nejhorší, dodnes nemůžu zapomenout a je to už víc jak 15let..:-(

Další odpovědi
Drap

Pokud cení na pána, nebo na někoho z rodiny zuby, tak to nejsou zdravotní potíže, ale pouze to že se snaží získat dominanci. Nechce to nic jiného, než mu výcvikem, ne trestáním, ukážete kdo je dominantní. Jinak si zaděláváte na dost velký problém do budoucna.

hanulka11

A nemá třeba zdravotní potíže ????

brokol

mám doma stejně starého jorkšíra :) každý den s ním chodím v 7 ráno, protože pak odcházím a vracím se až odpoledne. Občas se mu nechce vstávat a má stejné reakce jaké Vy tu popisujete. Nejlepším řešením je prostě ho „seřvat“ a jde se, protože jinak si pes na tohle chování zvykne a jak už podotknul Drap – můžou být problémy do budoucna.

Kric.ouwner

Na psa musíte být tvrdá jinak často není jiné východisko , já vychoval už 2 Hafany a vždy se čas od času musí pořádně okřiknout a „praštit“ aby pochopil co se má a nemá..

mojitek

Karooli,Vy se velice mýlíte.Nikdy by podřízený jedinec ve smečce nepohrozil dominantnímu jedinci.Pokud ano,tak by dostal pořádně za vyučenou aby si to pamatoval..Jukněte na nějaký dokument o psech,vlcích atd.Píšete:„nechci ho zbytečně trestat“ .No,to,že jste ho neztrestala ho právě utvrdilo v dojmu že je to právě ON kdo je ve vaší „smečce“ vůdce.Psát jak mu dokázat opak nemá cenu,není to jednoduchá věc která se dá jen popsat.Jediná rada-pozvěte si odborníka než Vám to přeroste přes hlavu.

johana 56

Prohlídka u veterináře neuškodí.Nenásilně přitvrdit výcvik,povely rozlišovat tónem hlasu,neopakovat je.Tělesné tresty neuznávám.

fcoop

Asi zkouší,co si může dovolit.
Měl jsem psa, a ten mi lezl na nervy tím,že kdykoli měl možnost,oblíznul mi celou hubu.
Jednou,spontánně, jsem mu to vrátil a olíznul mu hubu taky.
Znechuceně se na mě podíval, a už to nikdy neudělal.
Zkus na něj zavrčet. Ale pořádně – dominantně.Tím se nic nezkazí.Př.po­referuj.

led

Hrozí prevrat! Pes skúša uchopiť moc! Vycerte zuby a zavrčte! Žiadna demokracia a vláda psov!
Zakážte mu pozeranie televízie, počítač a podobné.
Nie prosbou, ale príkazom ho pošlite von. Vy rozhodujete!
PS.
Preštudujte si pozorne Mojitkové slová.

samicek333

Já myslím, že opravdu ví kdo je tam pánem, tedy on. Ví, že na vás to zavrčení platí a když to udělá, bude po jeho. Prostě pokud na vás zavrčí, prostě ho chytněte za obojek a z té postele(nebo gauče) stáhněte a ještě ho třeba okřikněte a plácněte ho, ať ví, že to nesmí dělat. Myslím, že je to dost dominantní pes a zkouší, abyste se mu podřídila a zatím se mu daří…prostě si to nenechte líbit.

Karooli

Já neříkám, že jsem ho nezprdla a nedala mu pozaucho, to si dovolit nesmí.. Jen mě zajímá, co mu tak najednou přeskočilo, jestli s tím někdo máte zkušenosti.. :) To já si od něj nenechám líbit tyhle jeho výstřelky, vrčet na pána, to prostě nejde.. PS: samozřejmě ho nijak netýrám, nemlátím!

mojitek

JRT jsou velice mazaní a inteligentní psi,a i když jsou malí,tak jsou nebojácní.Asi ví jak na Vás,ale nic si nenechte líbit,buďte důsledná v povelech a trvejte na tom co VY si přejete aby tak nebo onak bylo.Začněte třeba tím,že jídlo(granule) mu dejte až po tom co ON Vás bude vidět jíst vlastní jídlo(nedávejte mu nic a jestliže začne loudit-rázně ho odežeňte).Potom až se sama najíte(on Vás musí vidět),tak mu dejte jeho porci-ale tak,že mu budete dávat granuli po granuli-hezky po jedné.Důvod? Pes pochopí,že VY jste vůdce a že VY rozhodujete o jídle-tak jak je to ve smečce.To je jen jeden z příkladů.A o tom trestání : tady nejde o to nějak ublížit psovi,ale důležité je vědět KDY tzv.ztrestat.Ať chceme nebo ne-nelze na psy stejně jak na lidi.Psovi nemůžete „domlouvat“..On musí mít jasno kde je jeho místo ve smečce jinak je malér.Ale jak jsem už psal-poraďte se s odborníkem a určitě vemte psa s sebou.