vevinka007

Pes na dlouhém řetězu

před dvěma lety jsme si pořídily pejska z útulku, v klidu lítal po zahradě, protože měl teprv 1 rok..
Ale stalo se, že utekl , podhrabal si plot a nekousal nic.:/
Ale před rokem asi začal kousat, a to měl 2 roky! Ale ti lidi, které málem kousl byli zlý a byly nesympatičtí!
A jednou utíkal k sousedům já jsem viděla, že tam není a viděla jsem jak vystartoval na souseda a vrčel po něm, no byl agresivní.. Atak..
A ten soused byl nepříjemný: KURVA VEMTE SI HO..
Ikdyž je Rex je pod tvrdým tréninkem a v útulku mu nic nedělali, bylo to štěně..
No zkrátka je teď na dlouhém řetězu, aby neutekl a nedělal škodu..Protože si i sousedé ztěžovali,že ještě jednou,tak zavolají policii , ale nebylo to poprvé co utek
Jo a trhá slepice, a babička je pak z toho zničená, jednou roztrhnul i 10 slepic, tak proto je uvázaný na takovém dlouhém řetězu, ale má pěknou boudu.
No ale plot je teď opravený..Ale pořád máme strach , že uteče a zaútočí, mám strach, jak v květnu se půjde s ním na očkování, že někoho pokouše, a jak už jsem říkala, je pod tvrdším režimem, neposlechne dostane po zadku! A taky po něm zařvu hodně krát..
Ale teď už má Rexík 3 roky (Je to labrador křížený s něm. ovčákem)
Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Drap: On umí poslouchat, naučila jsem ho všechny povely a tak.. Ale teď je i klidnější ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Opět musím opakovat svůj názor, že pes z útulku se nehodí pro každého, zvláště ne pro nezkušené. Psa jste si brali v roce jeho věku, nevíte jeho historii, nevychovávali jste ho a neměl k vám žádnou citovou vazbu. K prvnímu útěku došlo v období jeho pohlavního dospívání. ono to není o tom, vypustit psa na zahradu, nakrmit ho a nechat ho jeho osudu. A po útěku řetěz? Prostě jste selhali, pes je nezvládnutý a možná už i nezvládnutelný natolik, že bez odborné pomoci se neobejdete. Když máte strach,že něco vyvede,někoho nebo vás napadne, trestáte ho, protože si nevíte rady, to je všechno špatně. V útulku se mu nikdo nevěnoval, vyrostl z něj samorost. Pes většího vzrůstu, tříletý bez řádné výchovy, to je časovaná bomba. Měli byste s ním chodit na nejbližší cvičiště a pokusit se pod odborným vedením alespoň zredukovat jeho dominantní chování.
Doplňuji:
Přivazováním psa na řetěz porušujete zákon na ochranu zvířat proti týrání. Kdyby vás někdo udal, budete mít problém.

Další odpovědi
mojitek

tak bych řekl,že nejrozumější ve Vašem případě bude když psa vrátíte zase do útulku.Jak je vidět tak pes není absolutně socializovaný ,nezvládáte hoatd atd-klasika jak z učebnice jak by to NEmělo vypadat.Tady jiná rada nepomůže.Nejen pes,ale i Vy byste potřebovala trochu vycvičit. PS: to není myšleno jako urážka,ale jako stav situace.

jmhad

jak se jednou naučil chodit mimo svůj dvorek – utíkat,už se toho pocitu volnosti nezbaví.Má vlastní zkušenost

Drap

Problém neni v psovi , ale ve výchově. Jedině důsledností a výcvikem by bylo možné toto nevhodné chování odstranit. A nebude to vůbec nic snadného. Dlouhý řetěz neni řešení. Je to pořád pes na řetězu, a to může jen jeho agresivitu prohloubit.

anonym

Jak píše Drap, řetěz není řešení a na něm pes bude ještě více agresivní.Nejlepší je větší kotec a dávat mu hodně zabrat, čili dlouhé procházky (několik km) nebo aby běhal vedle kola.Ale nejlepší je s ním chodit na cvičiště, kde bude kousat do rukávu a tam ho též prohnat po překážkách.Jedině unavený pes nezlobí.

Pepa88

Tvrdá odpověď, ale pravdivá je ta, že je to o páníčkovi, nikoli o psovi…

Více se mu věnujte, on nebude hledat kontakt jinde…

Lucijej

Až půjdete s ním na očkování, tak mu dejte nábubek.

Jednu dobu jsme i naší pejsce museli dávat náhubek, když šla k doktorovi. Normálně sice nekousala nikdy, ale po vetovi se někdy dost vostře ohnala. Náhubek nemá ráda, takže brzy přišla na to, že když bude hodná, nebude mít náhubek.