Pes měl černého brouka v kožichu

Mám problém s našim pejskem.. Už delší dobu se neobvykle často škrábe a okusuje se. Když jsem ho prohledávala, prvně jsem nemohla nic najít.. Pak jsem našla tmavě černého menšího brouka, který ale neskákal, ale rychle lezl.. Pak jsem v jeho kožíšku objevila i takové stroupky, nevím, zda je to jak se škrábe. Nevíte, co to může být? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Podle tvého popisu to nevypadá na žádného z nejčastějších parazitů http://www.muj-pes.cz/…, nevím ale do jaké míry je spolehlivý.
Pokud ten "brouk" byl malý, tipuji blechu - umí rychle běhat a v srsti neskáče. Také to vůbec nemusel být parazit, ale pouze náhodný hmyz z prostředí. Pro přesnější určení je málo informací.
Zajdi se psem k veterináři, ten se tě na vše důkladně přeptá a pejska prohlédne sám.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi:

Zlatý

Podle popisu brouka nikdo nedokáže určit. Pokud má pejsek problémy s kůží, navštiv veterináře.

Možná čmelík psí. Na našich psech se objevují většinou po procházce lesem. Ale jak je napsáno už v dřívější odpovědi, raději navštivte veterináře.

Stříbrný

Poraď se z veterinářem co koupit jako prevenci případně jej chyť a ukaž mu jej ve skleničce.

Doplňuji:
Pejska vykoupej vyčeš a biolitem mu vydesinfikuj pelíšek.

Bronzový

Vyhledat veterináře, nebo zkusit nějaký ten sprej proti parazitům co se stříkne za krk.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.