replicator

Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne? přísloví

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain
Co si o tom myslíte? Já myslím, že i pes, o kterého se chovám pěkně mě kousne, zvlášť když loví kočku a já ho držím :D.

Odpovědi
zjentek

Tohle má nekspíše platit v případech, kdy konkrétní člověk zachrání zvířeti život a to zvíře si toho je plně vědomo. Přísloví asi neplatí pro situace, kdy se ke svýmu zvířeti chováš pouze „všeobecně pěkně“, jenže občas jej přiškrtíš obojkem na vodítku, neboco ;o…

Drap

Ano může to platit, pokud uzdravitel i pes mají normální psychiku.

dubraro

To bude jen nějaké přirovnání. Myslím, že veterináři by mohli vyprávět…