Avatar uživatele
mojitek

Péřovka a pračka

Ahoj všem,jeden hodně aktivní člověk mi vypral v pračce moji značkovou péřovou bundu(prej na 30°C) a ta bunda je teď splihlá,prostě k ničemu.Nevíte někdo co s tím? Může se vůbec prát péřovka,polštář s kvalitním peřím atd???Díky za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, hanulka11, tom004, anonym, soudek, Wang před 4527 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

http://www.emi­mino.cz/disku­se/prani-perovky-52438/

na 2 stránce

http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?name=Forum­s&file=viewto­pic&t=17315

Tady jsou rady jak ji lze rozvěsit a postupně usušit, dá to práci, snad se to povede..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

péřovka by se měla po vyprání sušit v sušičce ,aby se peří pěkně zase stejnoměrně rozprostřelo …nevím co s tím pořídíte

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mam perovou bundu a to peri je velmi jemne , jen z husich krku. Peru , vypada to po vyprani strasne , ale hned po vyprani mnu v ruce kosicek po kousicku. Proste , aby nezustavalo peri v chumlu. Jako kdyby jste pral spodary v ruce. 🙂 Nebojte se, a verim , ze to pomuze i vam a mozna toho aktivniho i pochvalite. 🙂
Napiste mi to pak sem. Suche to bude vypadat uz dobre. Ted to vypada jako " vyprana " kocka. 🙂
Mam to na cedulce, ze to tak muzu prat. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Podle mne je bunda na odpis.Peří se čistí,zrovna tak výrobky z něj.Praním se zničí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sob

Je snad jedno,jestli je péřovka značková či ne. Domnívám se, že praním v pračce se poškodí peří. Prací prášek jej odmastí(ztratí své vlastnosti), krom toho peří splihne a už to nikdy nebude ono.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

sob : to jedno určitě není.Nepsal jsem to proto že bych byl nějaký snob,psal jsem to proto,že v „neznačkových“ není kvalitní peří..a tady právě je a to má samozřejmě úplně jiné vlastnosti a chová se jinak.

před 4520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek