mojitek

Péřovka a pračka

Ahoj všem,jeden hodně aktivní člověk mi vypral v pračce moji značkovou péřovou bundu(prej na 30°C) a ta bunda je teď splihlá,prostě k ničemu.Nevíte někdo co s tím? Může se vůbec prát péřovka,polštář s kvalitním peřím atd???Díky za rady.

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.emi­mino.cz/disku­se/prani-perovky-52438/

na 2 stránce

http://www.baby-cafe.cz/modules­.php?name=Forum­s&file=viewto­pic&t=17315

Tady jsou rady jak ji lze rozvěsit a postupně usušit, dá to práci, snad se to povede..

Další odpovědi
hanulka11

péřovka by se měla po vyprání sušit v sušičce ,aby se peří pěkně zase stejnoměrně rozprostřelo …nevím co s tím pořídíte

anonym

Mam perovou bundu a to peri je velmi jemne , jen z husich krku. Peru , vypada to po vyprani strasne , ale hned po vyprani mnu v ruce kosicek po kousicku. Proste , aby nezustavalo peri v chumlu. Jako kdyby jste pral spodary v ruce. 🙂 Nebojte se, a verim , ze to pomuze i vam a mozna toho aktivniho i pochvalite. 🙂
Napiste mi to pak sem. Suche to bude vypadat uz dobre. Ted to vypada jako " vyprana " kocka. 🙂
Mam to na cedulce, ze to tak muzu prat. -iv-

tom004

Podle mne je bunda na odpis.Peří se čistí,zrovna tak výrobky z něj.Praním se zničí.

Sob

Je snad jedno,jestli je péřovka značková či ne. Domnívám se, že praním v pračce se poškodí peří. Prací prášek jej odmastí(ztratí své vlastnosti), krom toho peří splihne a už to nikdy nebude ono.

mojitek

sob : to jedno určitě není.Nepsal jsem to proto že bych byl nějaký snob,psal jsem to proto,že v „neznačkových“ není kvalitní peří..a tady právě je a to má samozřejmě úplně jiné vlastnosti a chová se jinak.