savyla

Periodická tabulka prvků

Když máte Periodickou tabulku prvků učí se jenom ty značku jako H-vodík nebo i to číslo co je pod tím( H 1-Vodík)???Děkuju

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vzhledem k tomu, že máš otázku zařazenou v kategorii základní školy, tak budu vycházet z toho. Na základce ti rozhodně bude stačit, když se naučíš samotné značky viz. H – vodík.

Další odpovědi
Michal Kole

Záleží na náročnosti tvého učitele a druhu školy co studuješ.

Ono to atomové číslo-nuklonové/protonové čáslo vyjadřuje vlastnosti toho prvku.Barva zase skupinu, zda jsou to kovy, nekovy, plyny,

Taky sloupec a řádek vyjadřují určité vlastnosti prvků

quentos

S největší pravděpodobností jim bude stačit značka a to, abyste věděli, jak jdou v tabulce (sloupcích) za sebou. Trutnovský gympl je proslulý svou náročností, ale protonová čísla po nás tehdy zpaměti nechtěli. Proč taky – to si můžete vždycky najít. Chtěli po nás naučit se jen pořadí prvků v tabulce, abychom v životě věděli, kde je hledat. A stačily jim jenom A-skupiny, béčka jsme nemuseli.