qwert7

Jak zajistit, aby mi podnájemník zaplatil? Jak sepsat smlouvu?

Dobrý den, mám dotaz ohledně zajištění peněz za nájem. Chci u sebe v pronájmu nechat kamaráda, ale ten nemá teď peníze na nájem. Slibuje, že mi je dá příští měsíc, ale já chci mít jistotu, že peníze dostanu. Poraďte, jakou formou ho zavázat, aby mi peníze skutečně dal (smlouvou, atd.). Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
ivzez

Nijak. Žádná smlouva nedokáže zajistit,
aby podnájemník zaplatil.

Nemá-li podnájemník peníze nyní,
myslíte, že příští měsíc bude mít tolik,
aby mohl zaplatit za oba měsíce?

Na zajištění snad jen sepsat směnku „bez protestu“.
Ovšem pokud nebude mít peníze ani majetek, nebude
Vám k ničemu ani ona.

Máte souhlas majitele bytu? Víte, že musíte oznámit
změnu počtu osob a přizpůsobit zálohy?

Další odpovědi
Hlada

Nijak. Smlouvu byste měli mít, vymahatelnost je ale mizivá, ochrana dlužníků je velká. S tím, že nezaplatí, je nutné počítat. Zajištění by mohlo být ručitelem nebo reálněji zástavou nějakou věcí.

Mc Merkurion

… nech u sebe kamarádku, ta ti může platit v naturáliích > neexistuje možnost, jak peníze vymoci >>> kde nic neni, ani smrt nebere …