Jivinho

Peníze z brigády

Dobrý den, celé prázdiny sem roznášel noviny a když peníze přišli, tak přišly mamce na účet a když jí slušně požádám o vydání, že bych si chtěl koupit mobil, tak mi je nedá že se mám domluvit s tátou, že mi peníze NEBERE (!!!!) a kdesi cosi.. Je tohle z právního hlediska OK? Nejedná se o krádež? Já si jenom myslím, že za poctivou práci je i poctivá odměna a ne že mi někdo peníze sebere.. děkuji a prosím Vás o rychlou odpověď, je to docela urgentní.

Odpovědi
Dandi

Z právního hlediska Vám, i když na jiný účet přišly. Pokud můžete prokázat, že jsou peníze skutečně Vaše, tak se dopouštějí špatného chování. Rozhodně v rodině bych doporučoval se pořádně o penězích poradit a zjistit, proč Vám je rodiče nechtějí dát.

Attack-design

holt tohle si musíte domluvit mezi sebou,těžko asi mamku zažalujete i když se dopouští protiprávního jednání