Peníze pro dítě – kolik by měl otec platit?

bydlím v domě s dětskem sama v1byte,s rodiči-dum je zkoulaudovany na dva byty.
jsem na rodič.na4roky-vybrat jsem si nemohla. nyní beru celkove prijem i co by mel otec platit7200kč.otec by měl platit měsičně penize,jenže platí a neplatí(zaplati třeba1za2–3mesíce a doplatí to.zase neposlal peníze.kolik by měl otec přispivat-platit,když mám tak malo a nemuže-nestačí mi to.obleceni,stra­va,plenky,lékař atd,vylet,kou­paní…např:v jed­nom mesici.jsem platila ockovaní1700kč.a ani se nezepta jestli neco detsko potrebuje atd..když otec ma nej30–40tisic prijem dělá a ješte podnika.rodicum platim elek,vodu,plyn-se dělime.vdana jsem nebyla
a co se tyka nikde nikoho nic nezajima.

Odpovědi
Greneia

Já osobně bych zašla na sociálku a poptala se, co je potřeba vše k tomu, aby vám to s dítětem lépe vycházelo. Co se otce týče, na tohle se tam můžete poptat také, měl by platit alimenty a alimenty by měly být cca okolo 3–5.000,– /měs – to určuje ale soud. Horší je, že nejste vdaná, ale pokud lze dokázat, že dotyčný je biologický otec, neměl by být problém. Nicméně, je třeba, abyste začala jednat, takže první co udělejte, jděte na sociálku.