kazisvět

Penicilin a pobyt na slunci?

Vadí, když se nemocný s angínou léčený penicilinem dostane na 1–2 hodiny denně ven na slunce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jediné nebezpečí je, že se od sluníčka spálí. Takže když bude přiměřeně oblečen a nebude se opalovat mělo by to být bez následků i když to bude individuelní.

Další odpovědi
panenka

Při braní antibiotik je vhodnější omezit pobyt na sluníčku. Neznamená to ale, že byste nemohl vůbec ven, jen je třeba se vyhnout slunění a opalování.

pekynka

Hrozí Vám alergická reakce v podobě vyrážky a také by jste neměl jíst nic kyselého – okurky, citrusy- hrozí totéž.

anonym

DOBRÝ DEN PANE KAZISVĚTE/TEDY POHÁDKOVÁ BYTOSTI,NAPROSTO SOUHLASÍM JEN S PANÍ
PEKYNKOU.---ZDRAVÍ ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI

Čarodějnice

Když se bere pnicilin to znamená že je zánět v těle ,a ten se rozšiřuje teplem.radši bych byla pro stálou teplotu, nevystavovat se teplu.A spíše postižené místo chladit.zábaly atd.