punker

Penetrace fasády, kdy nejlépe provést?

Zdravím, na zeď jsme dali polystyrén,le­pidlo,perlinku,le­pidlo. Finální barevnou fasádu zatím dávat nebudeme. Mám zaschlé lepidlo něčím napenetrovat, nebo se to penetruje až před finálovkou? Díky za rady…

Odpovědi
anonym

Penetrace se dává až před fasádní stěrkou, ne předem (resp. ne předem třeba rok).
😉
Stejnětak finální přebroušení lepidla (pod penetraci) je lepší provést až v době, kdy budeš nanášet penetraci a stěrku.

cukrar

Dobrý den, nejdříve si zjistěte, proč se dává penetrace.

Jsou firmy, že Vám sdělí, že je penetrace nutná po zaschnutí lepidla, aby déle vydrželo na povětrnostních podmínkách. Jiní že až se bude dávat omítka. Zjstěte si proč jí dávat…

Doplňuji:
Text z technického listu:
od nátěry, omítky, obklady a samonivelační hmoty. Vodou ředitelný, pro vnitřní i vnější použití, používá se pro sjednocení nasákavosti a zpevnění podkladu.

Potřebujete sjednotit podklad, když je to celistvé lepidlo?
Potřebujete zpevnit podklad, když je lepidlo perfektní?