penale.promlcovaci doba

rok 1997 dluh za pojisteni 7 tisic a ted penale 26000..od roku 2000 az do roku 2008 jsem byl v cizine.. ja o tom nevedel..ani me nedovolili zazadat o prominuti penale a dali me k soudu…jak je to mozne kdyz promlcovaci doba je 5 let. maji na to narok??dekuji.

Nejlepší odpověď
standa

Námitku PROMLČENÍ máte právo uplatnit kdykoli až do doby než soud pravomocně rozhodne…

Pokud se občan zdržuje na jiné adrese, než je adresa jeho trvalého pobytu, má možnost na ohlašovně v místě svého trvalého pobytu nahlásit adresu pro doručování, která se zapíše do evidence obyvatel. Tu pak mají za povinnost využívat veškeré soudy a správní orgány.

Pokud jste výše uvedené dodržel, tak by vám neměla uniknout žádná důležitá písemnost…, v opačném případě však počítejte, že některé písemnosti, které putovaly na adresu vašeho trvalého pobytu, BYLY POVAŽOVÁNY ZA DORUČENÉ se všemi právními následky z toho plynoucími.

Doporučuji, abyste si zaplatil 1 hod. poradenství advokáta, který po posouzení všech dostupných dokumentů, posoudí jakou máte šanci u soudu s námitkami promlčení…