jendahun

Pekingské zelí

Dnes už vím, že čínské zelí prodávané v obchodě do salátů je vlastně zelí pekingské. Miluji salát z tohoto zelí,ale v poslední době jsem na listech objevil spoustu milimetrových černých teček.Manželka se to pokouší vyřezat,ale stejně se to úplně nedá a salát se mi tím trochu znechutil.Připomíná mi to exkrementy od hmyzu,nebo nějakou nemoc,plíseň a pod.. Umýt to nejde.Nikde na netu jsem nenašel,co to může být.Nevíte někdo co to je a jak se toho případně zbavit?
Doplňuji:
Hanulko děkuji,to jsem si na netu našel taky,ale nevím jestli to je ono.Možná to nebylo asi tak staré a dorostlé do té velikosti,že to bylo v počátečním stádiu.Protože ty tečky na zelí jsou strašně malé,asi ten milimetr.Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zkus přečíst toto
http://www.ji­kl.cz/br/1382-nedostatek-vapniku.html
Doplňuji:
http://www.zah­radavkapse.cz/po­radna/rostliny/ze­lenina/pekingske-zeli/alternariova-skvrnitost-kostal.html

Další odpovědi
krum

Zkuste se zeptat přímo na prodejně vedoucího.