Pecudka

Pejsek z útulku

Přivedla jsem si pejska z útulku. Je asi jeden rok starý a ačkoliv je venčený ještě po 20.hodině, tak vždy přes noc vykoná v bytě malou i velkou potřebu. Poraďte prosím jak jej to odnaučit, děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Neuvádíš jak dlouho pejska máš osvojeného.Některý pes je čuně navždy,některý se naučí sám co se po něm vyžaduje,jiný se to musí dlouze učit ale naučí se to.Pes z útulku může mít psychické problémy,různé nemoci,stres-nevíš co má za sebou.Kamarádka má fenečku z útulku už více než rok a půl a stále není čistotná v bytě,spí s ní v posteli,ale potřebu vykonává v předsíni.Venku je problém jí venčit,bojí se a než naleznou klidný kout,mnohdy to trvá i hodinu.To jsou bohužel rizika adopce útulkových psů do bytu.Navíc pejskové jsou větší potížisti v tomto směru.Snad budeš mít štěstí…:D

Další odpovědi
ReHu

Mám 2 pejsky z útulku.
Jak ho máte dlouho?
Může to být tím, že ještě na vás není zvyklý a je stále ve stresu. Někdy to trvá déle. Asi ještě není zvyklý, že musí dát vědět.
Moc ho netrestejte. Už tak to má těžký. Myslím, že bude stačit mu na výkaly ukázat a důrazně říci několikrát FUJ.
Za čas by se to mělo zlepšit. Zkuste s ním chodi ven co nejvíce. A když udělá potřebu venku, pochvalte ho, pohlaďte a dejte mu pamlsek-. Třeba piškot apod. Za čas mu dojde, co je dobré a co ne.
Je také možnost, že může být nemocný, ale to je málo pravděpodobné.

Lucijej

U nás to bylo taky tak. Nejdříve jsme ho naučili chodit na noviny, kam mohl chodit na potřebu přes noc nebo když byl doma sám. Pak se naučil chodit na dvorek a teď jedině venku.

pavelvodicka

Ahoj,
už se to tu řešilo např. tady:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-naucit-stene-dojit-si-ven-na-toaletu
nějaké info najdete zde:
http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_7893_0­.html
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/detail/150783/jak-naucit-stene-curat-venku
http://www.po­radte.cz/zvira­ta/633-jak-naucit-psa-curat-venku.html

pusinka50

Já mám taky psa z útulku. Taky trousil po předsíni nebo v obýváku za gaučem. Ti pejsci jsou hrozně vystresovaní. Chce to ze začátku s ním hodně chodit ven, třeba 5× denně, vydržet to a venku ho pochválit, pohladit za to, že se vyčural či vykonal větší potřebu. Když „to“ udělá doma, strčit mu k „tomu“ nos a říct „to nesmíš, to je fuj“ a zdůraznit hlas. Mám pejska už 9 let a pořád ho venku chválím, když udělá „šištičku“. Když jdem ven, několikrát mu venku opakuju „udělej šištičku, jdeme domů“ a on udělá „šištičku“ za chvíli na to. Pochválím ho a pohladím. Když ji neudělá během 10 minut, vím, že se mu nechce. Ale pejsci potřebují všeobecně delší procházky, fenky ne, těm stačí být u baráku, ale pejsci se potřebují proběhnout a když jdeme třeba na půl hodiny ven, tak on udělá šišitičku třeba 2× nebo i 3× a doma je klid .
Doplňuji:
Zapoměla jsem říct, že můj pejsek dost dlouho dělal šištičky i doma, když jsem mu krmila kuřecí či hovězí granule. Na radu veterináře mu krmím jen Jehněčí s rýží, Lamb and Rice (rýže staví) a od té doby je po starostech.