talka

Peckovité ovocné stromy se roubují?

Myslela jsem, že jen jádrové.

Nejlepší odpověď
pondělí

Samo,že ano,jak by se jinak rozmnožovaly ,to by pak byly jen samé nešlechtěné
A ještě peckoviny mají tu výhodu,že se mohou roubovat celoročně,a pozběrové rouby jsou nejkvalitnější

Další odpovědi
suaeda

Broskve, meruňky, různé druhy slivoní vše se roubuje. Jeden z mála druhů, který se neroubuje je pravá česká švestka. Stačí zasadit pecka a za za pár let plodí ty samé výborné plody, které jsou dobré jak čerstvé, vařené tak i přepálené.

www

Pokud chceš mít vlastnosti odrůdy, tak ano.
Bez roubování nemusí být výsledek jistý.
Zkušenost

Zdroj: www.ovocnarstvi­.eu/odrudy-ovocnych-rostlin/pecko­viny/roubovani-peckovin/