Monyszek

Pečete dorty na zakázku?

Jestli se tu najde někdo takový, kdo dělá dorty na zakázku, chtěla jsem se zeptat, kolik si přibližně účtujete za práci na dortu? Mám teď dělat první dort na zakázku a nějak nevím, kolik si říct..

Nejlepší odpověď
terry

Není dort jako dort. A ty nepíšeš jaký.
Může být pouze 1 patrový a trochu ozdobený nebo 2 či 3 patra potažený hmotou (jakou?) a ozdobený pracně.
Já nechala loni dělat mamce k 70 a stál celý asi 800. Byl velký patrový a ozdobený čísly a kytičkami. Bílo fialový. Skoro jsem ho neunesla. A všem doma také chutnal. Což je také důležité. Když hezky vypadá a pak se nedá jíst … ☹

Další odpovědi
Drap

Bohužel dorty nepeču. Před nedávnem mi dělala dort jedna známá a kromě surovin chtěla za práci 200Kč.

anonym

Má žena je peče a za 1 kg dortu si bere 220 Kč .
Doplňuji:
Dorty, které pekla má žena, jsou označeny jako " od Majky " !

http://www.to­precepty.cz/te­maticke-fotogalerie.php?ga­lerie=1

Damiana

Jasně. Manžel si „pískne“ a já už sázím korpus do trouby a patlám krém!:-D
(Odměnu si vybírám po svém…)

Ale manželka známého má cukrárnu a vyrábí fantastické, docela velké dorty. Jsou to jen určité typy, hodně náročné na kvalitní, výběrové suroviny, počítá si za jeden v průměru kolem tisícovky. Říká, že jen sehnat tu odpovídající čokoládu, vanilku, koření, bio máslo, určitý druh cukru a mouky – to je tady pořád docela složité. Vyrábí si sama domácí marmelády a sirupy pro náplně, polevy… Žadné polotovary. Kdysi jsem ochutnala, má je fakt dobré. A vypadají elegantně.:-)

Conchus

Ne, sežeru to vždycky sám.

Sůwa

Barbakane, Majka by si zasloužila nominaci 🙂. Ta cena se mi zdá neúměrně nízká, vždyť přece každý dort je originál a je tam i velká pracnost. Moc Majce fandím, ale zdražit by měla 🙂

anonym

Sůwo, díky za fandovství, ale s cenou nahoru nechce jít i když ji to také říkám. Prý na vesnici lidé mívají hlouběji do kapsy.