KatkaM

Pečení mazance

Proč mi mazanec při chladnutí klesne? Po upečení je krásně vyklenutý, pak se ale propadne. Co dělám špatně?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Před pečení je třeba jej nechat pořádně vykynout a nastříhnout do kříže ,aby mohla pára z něj při pečení „unikat“ , pak se nestane, že by klesnul. Mně se to tedy nestává.

Další odpovědi
elektrikář

Po upečení nesmí rychle zchladnout, Případně lze po upečení propíchnout špejlí aby pára z pod kůrky mohla uniknout.
Doplňuji:
moje maminka jej vždy do kříže nastřihla asi tak 3 mm v dálce asi 2 cm

stihačka

budˇ je nedopečený a nebo se po vyndání má propíchatí špejlí na několika místech aby pára mohla ven.