Nikusha

PDF je označeno pro jaký typ dokumentu nebo formátu?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

PDF je speciální formát pro dokumenty, aby bylo zajištěno, že se zobrazí a vytiskne na všech programech a operačních systémech stejně.

Další odpovědi
Johny_r

Portable Document File. Tedy přenosný dokument. Výhoda PDF je především v tom, že by se mělo zobrazovat stejně nezávisle na programu, systému nebo nainstalovaných fontech. Proto se PDF používá jako zdrojová data pro profesionální tisk (záruka, že v tiskárně budou tisknout to, co sazeč vytvořil). „Nevýhodou“ naopak může být, že dokument v PDF není možné upravovat (jednoduše řečeno). Vzhledem k účelu tohoto formátu je to spíš výhoda.