Arriani

Poradíte, zda v uvedeném případě vadí/nevadí podepsaná dvě růžová prohlášení o daních?

Zdravim, mam podepsana dve ruzova prohlaseni o danich, pricemz ale brigadu vykonavam jen u jednoho zamestnavatele. U toho druheho jiz nemam moznost ukoncit smluvne pomer.
Nemelo by to vadit, ne? Kdyz si stejne narok bude uplatnovat jen jedna firma, u ktere pracuji, a ne ta druha, kam jiz nechodim.

Původní neotázka
Pdepsana dve ruzova prohlaseni o danich

Odpovědi
JájsemRaibek

Ty si uplatňuješ nárok a ne firma!
Mohla jsi podepsat dvě prohlášení, to ano, ale u druhého musíš mít uvedeno-zaškrtnuto, že neuplatňuješ.
Pokud v druhé firmě zanikl pr. poměr, můžeš uplatnit slevu u další firmy. Nemůžeš však slevu uplatňovat u obou zároveň.

ivzez

Nárok na daňovou slevu neuplatňuje firma, ale zaměstnanec.
Doporučuji to s první firmou vyřídit → klidně můžete i poštou,
nemusíte tam chodit/jezdit osobně.

Nebo to už nechte, po skončení roku (hned na začátku ledna)
si od obou zaměstnavatelů vyžádejte potvrzení o zdanitelných
příjmech + odvedených zálohách daně a podejte si sama daňové
přiznání. Případná nesrovnalost se srovná v rámci přiznání.

Jestli bylo druhé prohlášení podepsáno v době, kdy už jste
u prvního zaměstnavatele slevu neuplatňovala, mělo by to „projít“.

Platnost podpisu na prohlášení je na kalendářní rok
nebo do skončení zaměstnání. Tzn., že pokud první zaměstnání
skončilo, mohla jste klidně prohlášení podepsat jinde.

[Příště napřed zrušte podpis u jednoho, potom podepište
u dalšího zaměstnavatele.]