PC nechce jít do spánku při odpojeném netu?

Pokud odpojím net softwarově nebo i fyzicky, tak PC po určité době, kdy by měl jít do spánku provede restart a naběhne. Při zapnutém netu to nedělá. Je snad závislé PC na netu?

Nejlepší odpověď
cochee

Některá fyzická zařízení (a síťové rozhraní mezi ně patří) mají v nastavení hardwaru možnost, zda má zařízení povoleno probouzení PC z úsporného režimu. Pokud je to povoleno, pak aktivita síťového rozhraní neustále resetuje čítač, který slouží k povelu k uspání PC. To, že pak proběhne restart namísto uspání je jiná věc, je to chybnou implementací ACPI a možná, že se tento počítač vůbec k uspání nedá přinutit.