vita

PC nebo notebook??

ahoj,mam 9 letyho syna,a bude mit narozky anevim co v dnešní době leti u mladých jestli netes nebo PC sestava.Poradite??

Nejlepší odpověď
briketka10

pořídila bych mu PC sestavu Lenovo..

Další odpovědi
badisko

notebooky jsou spise pracovni …a pokud synator rad hraje hry tak PC…a to ze jsou hraci notebooky tomu moc neverte ..:D

Drap

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pocitac-nebo-notebook-proc
Zadej si do šed lišty a najdeš spoustu obdobných otázek a odpovědí.

pl4toon

Já bych řekl, že lepší bude sestava. Takhle malej kluk nepotřebuje notebook. U stolního PC se bude lépe hlídat, nebude s tím nikde courat a tak nehrozí riziko, že to někde rozšmelcuje o dlaždičky.

Alesh

Z těchto dvou variant bych volil určitě PC. A to z několik důvodů:

  1. Při stejné ceně bude výkonnější.
  2. Pokud zničí, poškodí nějakou součást, je to lépe vyměnitelné (např. nalité pití do klávesnice nebo vymlácená tlačítka, za kilo mu koupíš nějakou jinou a hotovo)
  3. Bude mít větší monitor, nebude do toho civět z blízka (menší kažení očí)
  4. Není přenosný. V podstatě je to nevýhoda, ale aspoň se dá hlídat, kdy u toho sedí a kdy ne, nemůže ho tahat někam ke kámošům, čili je trochu větší šance, že bude dělat i něco jiného než celé dny civět do kompu. Zkrátka máš trochu kontrolu.
  5. je snadněji upgradovatelný (líp se do něj dá dát třeba větší disk apod.)

Nevýhodou je, že víc žere elektriku a je míň skladný, zabere víc místa.
Doplňuji:
Máš vypnutou možnost kontaktování, takže ti nemůžu odepsat na tvůj vzkaz přes vzkazy, čili odpověď máš zde:

ahoj, já už se v tom dneska nepohybuji, takže nevím. Navíc jsem osobně přešel na ntb. Nevím, jestli je nejlepší volit již hotové sestavy nebo si to nechat postavit na míru. I když to má být asi dárek, pak bych lehce osondoval syna, jako ve stylu: „hele, co je lepší ntb nebo stolní počítač“ a podle odpovědi ho trochu oťukl, co je podle něho nejdůležitější, co musí mít. Dnešní děti jsou celkem v obraze, takže jako určitý vstup k rozhodnutí to lze nepochybně také použít. Za 5 let bude sračka i to největší dělo, co je dnes na trhu, prostě jde to kupředu, vše se zvětšuje, zrychluje atd. Moc peněz bych do toho nevrážel, spíš pak za 5 let koupit něco nového a nebo dřív a dokud bude mít tohle staré trochu cenu, tak to střelit. Ty komponenty mají svoji životnost a třeba 5 let na harddisk je ažaž, párkrát do toho kompu někdo kopne, něco na něj spadne, někdo s ním trochu švihne při stěhování a disk bude hotový třeba i dřív. Snad jen monitor bych koupil nějaký leší, tan celkem vydrží a jde o zrak, takže na něm bych úplně nešetřil. Taky pak jde ten komp zahodit a monitor si nechat, čili i to je další výhoda.

Anna007

Já teda nevím, proč tady všichni radí PC sestavu, ke mně chodí na „brigádu“ pomáhat na zahradě několik dětí 9 – 13 let, a všechny touží po notebooku, jeden si na to šetřil celý rok z těch brigád a z kapesnýho, našetřil si půlku a zbytek mu doplatil dědeček a jak si toho váží. A hraje na tom i ty náročnější hry, přitom to je notebook Packard Bell asi za 11000.

cochee

U mladých neletí ani „notes,“ ani PC sestava – ale tablet. Problematika „letu“ ovšem vůbec nekoresponduje s problematikou potřeb, vhodnosti a finanční investice z hlediska rodiče.

anonym

Notebook

I_hate

Jsem PRO notebook!

michal00125

Určitě volit notebook.

vranovahan

Taky si myslím, že třeba na hraní her by byl asi lepší spíš nějaký stolní počítač. Za notebook, který by se dal i takto využít byste asi museli dát zbytečně moc peněz. Sama jsem si před časem právě celkem výkonný notebook koupila a dala jsem za něj 45 tisíc. Já ho ale využívám hlavně na práci. U toho se mi hodí, že ho můžu přenášet, jen bych si měla sehnat nějaký pořádný batoh na notebook.