Sarrow

PC – Má aktualizace ovladačů (driveru) vliv na výkon?

Už se mi stalo, že mi na starém PC nešla nějaká hra, ale když jsem ji po 2 letech spustil s aktuálními ovladači, tak šla bez problémů…

Nejlepší odpověď
anonym

Ano má, jelikož např. nVidia neustále zlepšuje své ovladače, a hry se malinko ( někdy až o 25 FPS ) zrychlují.

Další odpovědi
Bobík147

Určitě ano, čím aktuálnější ovladače, tím lepší výkon.

Bedy

Ano, zpravidla nové ovladače mohou pozitivně ovlivňovat výkon, ale nemusí to platit úplně vždy.

cochee

Obecně aktualizace ovladačů grafického systému přináší malé zlepšení výkonu. Aktualizace jiných ovladačů, třeba čipsetu, LAN rozhraní, zvukového systému atd. spíše řešívá nějakou později nalezenou vadu, která třeba na konkrétním počítači ani nemusí nastat.