annas

Patříte mezi znalce hub? Jsou uvedená tvrzení pravdivá, nebo jde o nepodložené mýty?

  1. Všechny houby rostoucí na pařezech nebo na dřevě jsou jedlé či alespoň nejedovaté.
  2. Jedovaté houby ve styku se stříbrným nádobím a s cibulí černají.
  3. Delší var či smažení zlikviduje každý houbový jed.
  4. Prudce jedovaté houby chutnají odporně.
  5. Je pravda, že jedovaté houby neožírají slimáci a hmyzí larvy?

Setkala jsem se ve svém okolí s jedinci, kteří mnoha tvrzením věří.

Nejlepší odpověď
baghira

Za znalce se nepovažuju, ale houbařím často a rád. Všechna uvedená tvrzení jsou mýty.

Další odpovědi
hanulka11

Já houbařím moc let a moc ráda ,zatím vidíš …žiju a celá naše rodina …nikdy jsme neměli žádné problémy .
Uvedená tvrzení nejsou pravdivá – také se s tím setkávám, že se lidé tím řídí. Ale já ne.

Jen dodám, že se nepovažuji za odborníka

www

Ani seriózní znalec hub neřekne o sobě, že houby zná, řekne jen, že se je pořád učí znát a já s tím souhlasím.
Tebou uvedené věci by měl ale ovládat KAŽDÝ houbař – jsou to totiž dávno překonané a velmi nebezpečné nesmysly, což lze, naštěstí jednoduše, najít na netu 😉

Zdroj: Houbařská praxe

fcoop

Určitě nejsem znalec hub,ale řekl bych,že jsou to báchorky.Příbuzné povídačky – třeba existence hejkala a jezinek.

http://hobby.id­nes.cz/pravda-o-houbach-alkohol-jim-nevadi-otravit-se-muzete-i-jedlymi-p7s-/houby.aspx?c=A100920­_205703_houby_mot

salsa verde

ano toto jsou mýty a já se ještě setkala s jednou velkou pravdou o houbách – že všechny jsou jedlé ale některé jen jednou.

vagra

Houby sbírám hodně let a rád.
Přežil jsem jen díky tomu, že patřím mezi ty sběrače, kteří považují Vámi uvedená tvrzení za mýty.
„Houbaři“ kteří jim uvěřili, nám už svůj omyl bohužel nepotvrdí…

Drap

Nejsem sice mytolog. Houby sbírám celý život. Všechny uvedené věci jsou dost často pravdivé, v žádnémpřípadě však neplatí stoprocentně, proto s nimi nelze souhlasita řídit se jimi už vůbec ne

iceT

Houby moc nepoznám-můj přítel ano,ale stejně sbírá jen to co opravdu pozná.

No,ale můj tatík tvrdí,že každá houba je jedlá,některá ale jen jednou. 🙂