Bronzový

Patříte mezi jakobíny?

Když něco vyprávíte tak pořád jakoby používáte určité parazitické slovo?
Doplňuji:
Jistěže jsem nemyslela TY jakobíny, proto jsem v doplnění jasně napsala o co má jít. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ak použijete výraz "jakobín" ide o:(citujem) "V obecném významu označuje výraz pro ty přívržence francouzské revoluce uvnitř Francie, kteří se i po popravě krále hlásili k ideálům svoboda, rovnost a bratrství a usilovali o republikánské uspořádání, i v případě, kdy nebyli členy žádné politické organizace." (wikipedie)
Ale asi ste chceli použiť výraz "jakobyn", ...jakoby jsem slyšela něco podobného. Občas sa mi to stane. Teda asi som "jakobynka" :-)

Další odpovědi:

A ja , se svoji inteligenci doted nevedela ani co to je s mekkym , ani s tvrdym ... i -y.
:-)
Ale nepouzivam a kdyz nekdo pouziva , tak ho na to upozornim , zeptam se , jestli to vi , protoze si myslim , ze by to nekdy nekomu mohlo i ublizovat ( ve firme - posmesky ... ). -iv-

Zlatý

Jak můžeme být jakobíny, když francouzská revoluce je už spoustu let jen v učebnicích dějin a románech.

Zlatý

Tož používal jsem.
Tož ale upozorňovali mě na to, tož jsem se to odnaučil :)

Stříbrný

víte Vy co je to jakobian ?

Diskuze k otázce

Zlatý

led

-iv- občas sa mi stalo, netajím to, že pri vysvetľovaní som mala "učiteľské" maniere a pri každom zvýraznení som pridala "vieš?". Až ma na to upozornili a dávam si pozor.

anonym

No , me se nikdo nikdy nepta , jestli vim .. protoze uz dopredu vi , ze nevim.. :-)) -iv-

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.