Avatar uživatele
salsa verde

Patříte mezi jakobíny?

Když něco vyprávíte tak pořád jakoby používáte určité parazitické slovo?
Doplňuji:
Jistěže jsem nemyslela TY jakobíny, proto jsem v doplnění jasně napsala o co má jít. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, terry, GM, anonym před 4623 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ak použijete výraz „jakobín“ ide o:(citujem) „V obecném významu označuje výraz pro ty přívržence francouzské revoluce uvnitř Francie, kteří se i po popravě krále hlásili k ideálům svoboda, rovnost a bratrství a usilovali o republikánské uspořádání, i v případě, kdy nebyli členy žádné politické organizace.“ (wikipedie)
Ale asi ste chceli použiť výraz „jakobyn“, …jakoby jsem slyšela něco podobného. Občas sa mi to stane. Teda asi som „jakobynka“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

A ja , se svoji inteligenci doted nevedela ani co to je s mekkym , ani s tvrdym … i -y.
🙂
Ale nepouzivam a kdyz nekdo pouziva , tak ho na to upozornim , zeptam se , jestli to vi , protoze si myslim , ze by to nekdy nekomu mohlo i ublizovat ( ve firme – posmesky … ). -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Jak můžeme být jakobíny, když francouzská revoluce je už spoustu let jen v učebnicích dějin a románech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Tož používal jsem.
Tož ale upozorňovali mě na to, tož jsem se to odnaučil :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

víte Vy co je to jakobian ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

  • iv- občas sa mi stalo, netajím to, že pri vysvetľovaní som mala „učiteľské“ maniere a pri každom zvýraznení som pridala „vieš?“. Až ma na to upozornili a dávam si pozor.

před 4623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No , me se nikdo nikdy nepta , jestli vim .. protoze uz dopredu vi , ze nevim.. 🙂 -iv-

před 4623 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek