salsa verde

Patříte mezi jakobíny?

Když něco vyprávíte tak pořád jakoby používáte určité parazitické slovo?
Doplňuji:
Jistěže jsem nemyslela TY jakobíny, proto jsem v doplnění jasně napsala o co má jít. 🙂

Nejlepší odpověď
led

Ak použijete výraz „jakobín“ ide o:(citujem) „V obecném významu označuje výraz pro ty přívržence francouzské revoluce uvnitř Francie, kteří se i po popravě krále hlásili k ideálům svoboda, rovnost a bratrství a usilovali o republikánské uspořádání, i v případě, kdy nebyli členy žádné politické organizace.“ (wikipedie)
Ale asi ste chceli použiť výraz „jakobyn“, …jakoby jsem slyšela něco podobného. Občas sa mi to stane. Teda asi som „jakobynka“ 🙂

Další odpovědi
anonym

A ja , se svoji inteligenci doted nevedela ani co to je s mekkym , ani s tvrdym … i -y.
🙂
Ale nepouzivam a kdyz nekdo pouziva , tak ho na to upozornim , zeptam se , jestli to vi , protoze si myslim , ze by to nekdy nekomu mohlo i ublizovat ( ve firme – posmesky … ). -iv-

Drap

Jak můžeme být jakobíny, když francouzská revoluce je už spoustu let jen v učebnicích dějin a románech.

baghira

Tož používal jsem.
Tož ale upozorňovali mě na to, tož jsem se to odnaučil :)

lexx

víte Vy co je to jakobian ?

led

  • iv- občas sa mi stalo, netajím to, že pri vysvetľovaní som mala „učiteľské“ maniere a pri každom zvýraznení som pridala „vieš?“. Až ma na to upozornili a dávam si pozor.

anonym

No , me se nikdo nikdy nepta , jestli vim .. protoze uz dopredu vi , ze nevim.. 🙂 -iv-