eradaur

Patřím mezi tzv.počítačové „experty“, kteří často potřebují vysvětlení…:-))

Koupil jsem starší „UMAX“ VisionBook 3000cx…poskytovatel Opavanet dodává 15/2 MB a doposud jsem neměl podstatné potíže s rychlostí přenosu, včetně internetových on-line filmů…virtuální paměť mám 371 MB, což asi odpovídá stáří a kvalitě notebooku. Zajímá mne náhlá změna rychlosti…měření rychlost na „LUPĚ“ a ADSL nemám měřené hodnoty uzavřené Opanetem. Díky za odpověď!
Doplňuji:
Díky! Opravuji údaj15/2 Mb
25. 7. 2010 19:39
IP adresa 213.155.255.143
Hostname pc255–143.opanet.cz
Rychlost downloadu 3250 kbps
406.34 kB/s
Rychlost uploadu 2509 kbps
313.68 kB/s
Teoreticky lze stáhnout 1428 MB za hodinu, 33 GB za den a 990 GB za měsíc
Minimální odezva * 103 ms
Maximální odezva 175 ms
Průměrná odezva 141.40 ms

Nejlepší odpověď
plavala

myslím, že jde o agregaci, pak mě ještě napadá: opravdu 15/2 MB? nebo myslíte Mb? připojení se totiž od poskytovatelů pokud vím udává v Megabit, což je 8× větší hodnota než Megabyte – a to jest jednotka ve které stahujete data, nahráváte data, atd.

EDIT: vysvětlení:
MB = Megabyte
Mb = Megabit
1 byte = 8 bitů

EDIT: špatně jsem se vyjádříl: Megabyte je 8× větší než Megabit :) (jak to vlastně vyplívá z prvního editu.)

tak to je podle mne „problém“ v agregaci… což je sdílení připojení s více lidmi (tedy pokud nemáte wifi připojení)

Další odpovědi
Marvan

Bohužel se na čísla nelze spolehnout na jakémkoliv měřícím serveru. Z vlastní zkušenosti může být výsledek měření klidně 5× nižší než je realita.