snookerballs

Patřil do původního receptu na bramboráky i uzenina?

Doplňuji:
Já ji tam nedávám.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nepatřila bramborák bylo jídlo chudých a ti na uzeninu neměli.

Další odpovědi
anonym

Puvodne to bylo bez uzeniny .. ted je s uzeninou a brzy bude zase bez uzeniny. 🙂

  • iv-

hanulka11

původně zřejmě ne
krajově se pak začala uzenina nebo uzené maso přidávat, záleželo jak kde – jídlo bylo sytější a podávalo se i zelí k tomu

já ji také nedávám, mě chutná klasický bramborák hodně česneku a majoránky

perry001

iv, podle mě bude brzy i bez brambor :D

Drap

Co to je původní recept ?? z které doby ? Myslím však, že předkové uzeninu k tomuto účelu moc neužívali. Spíše asi škvarky.