Patří věci,koupené před rozvodem na úvěr, a po rozvodu byl úvěr splacen,do výlučného vlastnictví a ne již do SJM?

Bývalému manželovi jsem nechala pračku,televizi ,satelit,a musela jsem si tedy pořídit pračku nocvou,TV a jisté komponenty -k satelitu,abych mohla používat TV - v prvním patře domu.To jsem si ještě před rozvodem vzala na úvěr,který jsem po rozvodu celý splatila.Jsou věci TV,pračka a komponenty - viz.paragon k satelitu v mém výlučném vlastnictví?Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Předpokládám, že předmětem otázky nejsou nově zakoupené věci*), které jste zakoupila po rozvodu, ale věci koupené před rozvodem...

Rozhodující je okamžik prvotního zakoupení předmětných věcí (a není vůbec podstatné, že věci byly zakoupeny na úvěr)..., a protože se tak stalo v průběhu manželství, tak tyto věci spadají do SJM.

Jiná záležitost je vypořádání SJM. Pokud můžete prokázat, že jste úvěr splatila sama a věci si ponechal exmanžel, tak vám určitě náleží 50% ceny těchto věcí.

A pokud se s exmanželem nedohodnete, tak podejte návrh na vypořádání SJM k soudu.

--------

*)nově zakoupené věci jsou samozřejmě vaším výlučným osobním vlastnictvím, zde není žádného sporu

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.