Bronzový

Patří sovy mezi dravce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Našla jsem toto:

Sovy jsou zajímaví ptáci žijící nočním životem. K tomu mají celou řadu přizpůsobení. Vynikající zrak se dokáže orientovat i za šera a za tmy. Také sluch má velmi dobré schopnosti. Sovy slyší myš šustící v trávě na velkou vzdálenost. Peří má měkkou strukturu, takže soví let je téměř neslyšitelný.

Na první pohled jsou podobné dravcům. Zobák je zahnutý určený k trhání kořisti, nohy jsou opatřené silnými drápy, které se zabodnou do těla kořisti.

S dravci však nejsou vůbec příbuzné. Živí se hlavně drobnými savci, ptáky a jinými obratlovci i hmyzem. Potravu na rozdíl od dravců trhají jen na větší kusy, které polykají v celku. Nestravitelné zbytky peří a srsti vyvrhují v tzv. vývržcích, které jsou pro jednotlivé druhy charakteristické.

Více na:

Zdroj: http://www.nasidravci.ic.cz/

Další odpovědi:

Zlatý

určitě ano
Doplňuji:
tak jsem se podívala na chytré stránky a nebude tomu tak -http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

Jsou to predátoři kteří svoji potravu loví. Takže svým způsobem dravcem jsou. Kam jsou systémově zařazeny přesně už nevím - hledat to nebudu. Mimochodem - všechny sovy jsou ze zákona chráněny před záměrným zraněním či zabití. Jednak je jich málo a potom významně likvidují hraboše kteří způsobují velké škody na zemědělských i lesnických plodinách.

Zdroj: život

Bronzový

Bobánku - já jsem taky sova, ale dravec nejsem.
:-DD

Bronzový

samozřejmě- noční dravci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.