Avatar uživatele
Registrovaný

Patří radioaktivní látky na seznam zakázaných látek a jedů, a tudíš je nemůže fyzická osoba legálne kupovat ?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Co se týče radioaktivních látek a podobných látek, tak trestní zákoník se jimi zabývá v
§ 281 Nedovolená výroba a držení radioaktivní látky a vysoce nebezpečné látky a v
§ 282 Nedovolená výroba a držení jaderného materiálu a zvláštního štěpného materiálu.
Tyto látky nejsou na stejném seznamu s omamnými látkami a jedy. Jestli existuje nějaký zvláštní seznam těchto materiálů, nevím, ale můžu se to pokusit zjistit.
Doplňuji:
Zjistil jsem, že existuje seznam návykových látek pro účely trestního zákoníku, dále seznam rostlin a hub obsahujících psychotropní látky, seznam nakažlivých nemocí a třeba seznam rostlinných škůdců. Tyto seznamy vyšly formou nařízení vlády. Seznam radioaktivních látek není vydán a zřejmě tak postačuje popis v příslušném ustanovení trestního zákoníku. Dodávám, že nevím zatím o žádném případu z praxe, kdy by byl takový trestný čin u nás vyšetřován.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast2h7d1.aspx


Avatar uživatele
Zlatý

Radioaktivní látku, jako strategický materiál ti jen tak někdo neprodá. Můžeš kupovat takovéto látky, pokud máš k tomu potřebná povolení

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.