Kadee

Patří mandloň obecná a kaštan jedlý mezi topické plodiny?

tropické

Nejlepší odpověď
annas

Kaštanovník jedlý

je z čeledi bukovitých (fagaceae). Je to statný strom až 3 0m vysoký. Pochází z malé Asie. Dožívá se stáří až 300 let a více. V Evropě se pěstuje na mnoha místech: Itálie, Řecko, Francie, Německo, Slovensko. Na Slovensku je v Topoľčiankách kaštanovníkový sad o rozloze 4 ha, kde se sklízí kolem 4 tun plodů ročně. I v naší republice roste kaštanovník jedlý například v Nasavrkách, kde je sad o rozloze 1 ha v nadmořské výšce 50 0m. To nám dokazuje, že je to velmi odolná rostlina.

Zdroj: http://www.tro­pichukvaldy.cz/in­dex.php?id=clan­ky-kastanovnik-jedly

Další odpovědi
BEAES

Mandloň obecná:

Vyšší keř nebo nízký strom z čeledi růžovitých (Rosaceae) původem z Malé Asie a Persie, nyní se pěstuje v teplejších oblastech celého světa, u nás nepříliš často, nejvíce na jižní Moravě; kvete bíle nebo narůžověle v březnu a dubnu, ještě před olistěním; plody jsou kožovité peckovice, jejichž semena se používají hlavně v potravinářství, méně často i v lékařství a kosmetice. Jejich typickou „hořkomandlovou“ vůni jim dodává jedovatý kyanovodík, proto není radno je konzumovat ve větším množství.
Kaštan jedlý lze také pěstovat u nás.

Oba plody nejsou tropické.