Patří k Sudoku skutečně i zkusmé dosazení?

Občas se ocitnu v situaci, kdy mám naproti sobě 2+ * 2+ volných míst a tak mohu chybějící čísla dosadit teoreticky jakkoliv. Ač nerad, když se mi to stane, řeším to zkusmým dosazením a pak to když-tak složitě vracím… Je čím se řídit, nebo je zkusmé dosazení jediné řešení? (Lze naprosto každé Sudoku řešit logicky – matematicky?)

Nejlepší odpověď
anonym

Náhodné dosazení v sudoku není,lze jen logicky sudoku řešit,tedy i matematicky.Žádné libovolné dosazení být nemůže.
Sudoku luštím s oblibou jen extraligu,tak že vím o čem píši.

Další odpovědi
Dochy

Mno… pravidla nic takového nezakazují 😉 Samozřejmě je „vhodnější“ najít nějakou vazbu, která Ti řešení ukáže. Ale pokud je ta vazba na tebe příliš skrytá…