DAM

Patří do šopského salátu cibule ?

Dost často si ho dávám v restauraci a nevšiml jsem si, že by tam byla. Naproti tomu většina receptů ji předepisuje

Nejlepší odpověď
briketka10

ano patří..
http://www.re­cepty.cz/recep­t/sopsky-salat-13

Další odpovědi
Damiana

Briketka10 má pravdu. Správně by tam měla být. Jenže ne každý má rád syrovou cibuli a tak se často vynechává. Také ji tam nedávám… A když přihodíš ještě černé olivy – máš z toho salát řecký.

ivzez

Nepatří.
Původní bulharská receptura obsahuje pouze rajčata, okurky, papriky a balkánský sýr. Žádnou zálivku (ocet, cukr, pepř ani sůl). Sýra se dávalo více, než dnes v restauracích.

anonym

Záleží nejspíš na tom, který recept použiješ. Tenhle je bez cibule a určitě není jediný. Já do „šopáku“ cibuli nedávám a je bez ní báječný.

Ingredience:
1 salátová okurka
1 červená paprika
1 žlutá paprika
3 rajčata
špetka soli a pepře
krupicový cukr dle chuti
2 lžičky olivového oleje
2 lžičky octa
1,5 dl vody
200 g balkánského sýra

Doplňuji:
Použitý recept je z : Recepty-Salaty.cz

Kric.ouwner

No když si všimnete , tak cibuli ani česnek v žádné restauraci nedostanete , to se normálně dělá , a nebi ve fakt malém množství …, jinak tam by být mohl …

terry

Asi jde o to, kdo jaký recept používá a pak napíše. Já měla zatím vždy bez cibule, viděla a četla jsem recepty s i bez.
A…chutná mi bez. Cibule.
Doplňuji:
http://vareni­.dama.cz/recep­t.php?d=4886

http://recepty­.vareni.cz/jed­noduchy-sopsky-salat/

suaeda

Doma děláme šopák tak jak píše <ivzez>. Tj. okurky, papriky, rajčata a hodně sýra. Pokud je dobrý sýr čedar tak je lepší než balkán.
Necháme hodinu dvě uležet v lednici a je výborný. V lepší restauraci v Bulharsku nám k šopskému salátu přinesli všechny možné ingredience (sůl, ocet, olej ad.) na případné dochucení.

lukyLuky

ja bych ji tam nedaval přihod řecke olivy čersve maš stoho pěkny salat pokut ti jde otu cibuli maš ji rat tak si ji nakrajej sirovou natacek pro sebe