Patří do SJM barák, který na mně přepsali rodiče v době trvání manželství.

Dobrý den. Chci se rozvést a rád bych se zeptal: Patří do společného jmění manželů barák, který na mně přepsali rodiče v době trvání manželství. Na katastrálním úřadu, jsem uvedený majitel jenom já.

Odpovědi
standa

Pokud jste zmiňovaný ´barák´ získal prokazatelně darem (což musí být zřejmé z darovací smlouvy), pak tento majetek tvoří tzv. VÝLUČNÝ MAJETEK, který nepatří do společného jmění manželů.